2011 Yılı Öğretmen Maaşı En Az 1600 TL

Öğretmen Maaşı En Az ne kadar olmalı

Ayrıca ek ders ücreti olarak da 450 TL. alıyorlar. Bu rakam Ocak ayından itibaren artacak” dedi.

Memleketi Batman’ın Beşiri İlçesi’nde 200 kişilik orta öğretim yurdu ve 250 seyirci kapasiteli kapalı spor salonun temel atma töreninde konuşan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konuklara eş ve çocuklarını neden getirmediklerini sordu. Bakan Şimşek, “Böylesi güzel bir günde neden eş ve çocuklarınızı getirmediniz. Onlara selamımı söylemeyi unutmayın” diye erkek konuklara da sitemde bulundu.Batman Valisi Ahmet Turhan ve çok sayıda AK Partili’nin katıldığı açılış töreninde konuşan Bakan Şimşek, yeni yılda öğretmen maaşlarının arttırılacağını söyledi. Hükümet olarak eğitime büyük önem verdiklerini anlatan Bakan Şimşek, “Hükümetimiz döneminde her kente bir üniversite kazandırıldı. Hakkari ve Batman ile Bayburt gibi illerimiz de hak ettikleri üniversitelere bu dönemde kavuştu. 76 olan üniversite sayısını 165′e çıkarıp eğitime ne kadar önem verdiğimizi gösterdik. Eğitimde sadece bina ve yatırımlara yönelmiyoruz.

 Bir o kadar da eğitimcilerimizin özlük haklarını iyileştiriyoruz. Öğretmenlerimize önem veriyoruz. Çünkü onlar çocuklarımızı yetiştiriyor. En düşük öğretmenin maaşı bin 600 liradır. Ayrıca ek ders ücreti de 450 liradır. Bu rakam Ocak’tan itibaren arttırılacak” dedi.

 

“TÜRKİYE, DÜNYA İLE ARAYI KAPATIYOR”

Türkiye’yi dünya ülkeleriyle kıyaslayan Bakan Şimşek, İngiltere’de 2017 yılına kadar 700 bin memurun işini kaybedeceğin belirterek, şunları söyledi: “2017 yılına kadar İngiltere’de 700 bin memur işini kaybedecek. Aynı durum, İtalya’da da söz konusu. İtalya’da da ücretler donduruldu. Enflasyon orada yüzde 1′lerde, 2′lerde değil, daha yüksektir. Türkiye, dünya ülkeleriyle arayı hızla kapatıyor. Biz, eser hizmeti, siyaseti yapıyoruz. Tek isteğimiz, bu güzel memleketimizin huzurlu olmasıdır. Yatırımcılar buraya gelsin. Buradaki açık, ancak böyle giderilmiş olur. Bu ülkede artık red, inkar siyaseti yoktur. Hepimiz kardeşiz, kimsenin bir birinden üstünlüğü de yoktur.”Manisa Batıkışla’daki birliğinde vatani görevini yaparken yaklaşık bir ay önce intihar eden Sinan Tirki’nin babası Nezir Tirki’nin merkeze bağlı Kösetarla Köyü’ndeki evine giden Bakan Şimşek ve beraberindekiler, burada fatiha okuyarak başsağlığı dileğinde bulundu.

Bakan Şimşek, daha sonra bir soru üzerine sözlerinin bazı yayın organları tarafından yanlış anlaşıldığını, enflasyon farkı ve memura verilen zammın dışında öğretmenlere herhangi bir maaş iyileştirilmesi yapılmayacağını belirtti

“2011 Yılı Öğretmen Maaşı En Az 1600 TL” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir