2012 Hemşire Maaşları

Hemşire Maaşları Ne Kadar

2012 Ocak ve Temmuz dönemi zamlı memur maaşları açıklandı. Bu kapsamda hemşirelerinde 2012 yılı itibariyle ne kadar maaş alacakları belirlendi.  2012 yılında memur maaşlarına %3 oranında zam yapılması öngörülüyor. Bakanlar kurulunun bu konuda henüz uzlaşısı olmasa da kamuoyunda konuşulanlar %3 oranında olacağı yönünde. Bu durumda hemşire maaşları şu şekilde olacaktır.

Yüzde 3 oranında zam yapılması halinde alınacak Maaşlar:

Unvan                   Kıdem/Derece      Sosyal Yard. (Hariç )

                                                        Ekim 2011       Ocak 2012

Hemşire 16                    6/3              1.509,86  TL         1.555,16 TL

Ebe ve hemşire maaşları 400 lira artacak
Sağlık Bakanlığı teşkilat yapısını değiştirecek olan Kanun Hükmünde kararname ile vekil ebe ve hemşireler 4/B’li sözleşmeli memur kadrosuna atanacak.

Yaklaşık 5 bin vekil ebe-hemşire sözleşmeli memur olacak. Sağlık Bakanlığı teşkilat yapısını değiştirecek olan Kanun Hükmünde kararname ile vekil ebe ve hemşireler 4/B’li sözleşmeli memur kadrosuna atanacak.

Sözleşmeli memurluğa geçen vekil ebe hemşirelerin maaşları yaklaşık 400 lira artacak, yıllık izin gibi birçok sosyal haklara kavuşacaklar.

Kararname taslağının geçici maddesine göre Sağlık Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatı ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlarında vekil ebe ve hemşire olarak çalışmakta olanlar 4/B’li sözleşmeli kadrosuna geçirilecek.

Sözleşmeli memur olmak için kararname yayınlandıktan sonra 30 gün içinde başvurmak yeterli olacak. Vekil olarak çalıştıkları hizmet süreleri de kıdemlerinde değerlendirilecek.

Sözleşmeli memurluğa geçen vekil ebe hemşirelerin maaşları yaklaşık 400 lira artacak, yıllık izin gibi birçok sosyal haklara kavuşacaklar.

Vekil ebe ve hemşirelerin sözleşmeli memur yapılacak olmasını olumlu bir gelişme olarak değerlendiren Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Kanun hükmünde kararname taslağına göre ile vekil ebe hemşireler sözleşmeli memurluğa geçirilecekler.

Kararnamede çalışanlar adına sevindirici olan nadir düzenlemelerden birisi olan bu düzenleme olumlu bir gelişmedir. Böylelikle vekil ebe-hemşirelerin mali ve sosyal haklarında iyileşmeler olacak. Emanetçi gibi üstelerinde duran vekillikten kurtulmuş olacaklar.” dedi.

Bütün çalışanların kadrolu istihdam edilmesini istediklerini kaydeden Kahveci “Biz Türk Sağlık-Sen olarak sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinden sonra vekil ebe hemşireler ile 4/C’lilerin de kadroya geçirilmesi için dava açtık. Kararname ile bir iyileştirme olarak vekil ebe-hemşireler sözleşmeli yapılıyor.

Ümidimiz, isteğimiz sözleşmelilerin, vekil ebe hemşirelerin, 4/C’lilerin tüm sağlık çalışanların kadrolu olmasıdır. Sözleşmeli personel alımı yapılmamasıdır. Umarız gerçekleşir.” şeklinde konuştu.

Hemşire Maaşları 2012 , Hemşire Ne Kadar Maaş Alıyor , 2012 Ocak Temmuz Ayı Hemşire Maaşları , Derece ve Kıdemlerine Göre 2012 Net Hemşire Maaşları, 2012 Hemşire Maaşları Zam Oranları ve Yeni Maaşlar Kaç Lira TL

“2012 Hemşire Maaşları” için 2 yorum

  1. You could definitely see your expertise in the work you write. The sector hopes for more passionate writers like you who are not afraid to mention how they believe. Always follow your heart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir