Belediyeler Memur Personel İşçi Alımları 2012

Belediyeler Memur Personel İşçi Alımları

2012 yılında belediyeler çok sayıda memur, personel ve işçi alımları yapacak. Çalışmalar kapsamında alınan kararla belediyelerde yeni personel, memur ve işçi alımı gerçekleştirilecek. Yeni karar sonucunda belediyeler personel, memur ve işçi alımları yaparak istihdamda daha önemli rol oynayacak. Söz konusu alımlar kapsamında 48 bin kadroya atama yapılacak.

İşsizlere belediyelerin kapısı açıldı. 35 bin memur, 13 bin işçi, belediyelerde çalışabilecek. En çok elemanı İstanbul Büyükşehir Belediyesi alacak.

Hükümet, yeni yılda da istihdam artışı getirecek bir dizi kararı uygulamaya koyuyor. Bu kapsamda belediyelere toplam 48 bin personel alımı için kapı açıldı. Buna göre; belediyeler ihtiyacına bağlı olarak 35 bin memur, 13 bin de işçi alabilecek. Hazırlanan yönetmelikle belediyeler 4′e ayrıldı ve her bir belediye turizm, ticaret ve sanayi kriterlerine göre sınıflandırıldı. Yönetmelikte 27 Kasım’da yapılan değişiklikle, norm kadrolarda 48 bin kişilik artış öngörüldü.

Belediyelerde kadro atamaları KPSS sonuçlarına ve İş Kurumu’nun ilanlarına göre yapılacak. Memur kadrolarına KPSS sonuçlarına göre, işçi kadrolarına da Türkiye İş Kurumu’nun yayımladığı ilanlar aracılığıyla atama yapılacak. Daha önce memurluk hizmeti olanlar da belediyelere dönebilecek.

Umarım bu haber doğruluğunu bulur.Bir önceki yazımız olan Mezuniyet Elbise Modelleri başlıklı makalemizde Mezuniyet Elbise Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar

  • 2012 memur alımı
  • memur alımı 2012
Beğendiyseniz paylasşın

Tags: , , , , , , , , ,

2 Yorum to “Belediyeler Memur Personel İşçi Alımları 2012”

  1. Murat says:

    Belediyede işe girmek için nereye başvuracağız?

  2. Kenan says:

    Hangi belediyeler memur alımı yapıyor?

Yorum yapın