Apple Akıllı TV iTV önümüzdeki yıl geliyor

Apple Akıllı TV iTV önümüzdeki yıl geliyor

Bu haberde ne kadar gerçeklik payı var henüz bilemiyoruz ancak; sosyal medyada yer alan haberlere göre Apple’ın üzerinde çalışmaları sürdürdüğü ve önümüzdeki yıl raflarda yerini alması beklenen Apple TV ya iTV adıyla anılması muhtemel akıllı televizyonları bizlerle buluşacak.

Okumaya devam et “Apple Akıllı TV iTV önümüzdeki yıl geliyor”

Apple, 3D Harita Hizmeti Verecek

iOS cihazlarında Googleın harita hizmetini kullanan Apple, yeni bir harita hizmetiyle karşımıza çıkabilir. Çünkü Apple, İsveç asıllı teknoloji firması C3ü satın aldı.

C3 firması, yaptığı 3 boyutlu haritalar ile tanınan bir firma. Henüz tüm dünya için olmasa da hizmet verdikleri yerler için oldukça güzel gözüken 3 boyutlu haritalar yayınlıyorlar. Appleın C3ü alması da ilerde 3 boyutlu harita hizmeti vereceği olarak yorumlanıyor. Henüz satın alımla ilgili resmi bir açıklama yayınlanmadı fakat işlemin kesinleştiği belirtiliyor.

Ne zaman gelir?

Apple, firmayı satın aldı fakat akıllara gelecek en önemli soru ne zaman ve hangi modellere geleceği olacaktır. Buna en güzel örneği Siri ile verebiliriz. Siri firması bundan yaklaşık bir buçuk sene önce Apple tarafından alınmış, yine de kendi ismiyle iOS cihazlarda hizmet vermeye devam etmişti. Fakat iPhone 4Sin çıkışıyla birlikte Siri, firmanın ismiyle bir özellik haline gelmiş ve sadece iPhone 4Se özel olmuştu.

C3ün geliştirdiği 3 boyutlu haritaların da her iPhone için olmayacağını, hatta iPhone 4Se bile gelemeyeceğini söyleyebiliri. Belki de 3 boyutlu harita özelliği daha büyük ekrana sahip olmasından dolayı yeni iPad modeline gelebilir.

 

iPhone 4S Maltaya Var Bize Yok!

Şu an 29 ülkede satışta olan iPhone 4Snin, 11 Kasım tarihi itibarıyla 15 ülkede daha satışa çıkacak olmasıyla toplam satıştaki ülke sayısı 44e çıkmış olacak.Appleın yıl sonuna kadar 70 ülkede satışa sunmayı planladığı iPhone 4S tahmin edeceğiniz gibi ülkemizde hala resmi distribütör kanalı ile giriş yapmadı.Açıklanan 15 ülke şunlar Arnavutluk, Ermenistan, Bulgaristan, El Salvador, Yunanistan, Guatemala, Hong Kong, Malta, Karadağ, Yeni Zelanda, Panama, Polonya, Portekiz, Romanya ve Güney Kore.::

Apple, iOS 5in Pil Tüketim Sorununu Çözdü

Apple firması, yeni işletim sistemleri iOS 5 ile birlikte iPhone 4Slerin hızlı pil tüketim problemini kabul etti. Ayrıca bu konu üzerinde çalışmalarının sürdüğünü belirterek, en kısa zamanda kullanıcıların bu problemini çözeceklerini açıkladı.

/

Hatta açıklamakla kalmayarak, geliştiricilere iOS 5.0.1 beta sürümünü göndererek, problemin çözüldüğünü ve birçok hatanın da düzeltilerek yakın zamanda kullanıcılara sunulacağını belirtti.Bu yama ile birlikte, Avustralyalı kullanıcıların ses tanımasının kolaylaştırıldığı, iCloud ile dosya senkronizasyonu probleminin çözüldüğü söyleniyor.

Bakalım iOS 5.0.1 kullanıcılarla ne zaman buluşacak?

::

Apple, Avustralyada Samsungu Yasaklattı

Apple firması sonunda Samsung Galaxy Tab 10.1in Avustralyada satışını yasaklatmayı başardı. Elma logolu şirket, iki firma arasında gerçekleşen patent davaları sonuçlanana kadar Avustralyada yalnızca iPadlerin satılmasını garantilemiş oldu.

/

Appleın iddiaları, Galaxy Tab 10.1in kendilerine ait olan üç ayrı patenti de ihlal ettiği yönünde. Ayrıca Samsung tarafından geçtiğimiz hafta kendilerine sunulan anlaşma teklifini de reddederek, Avustralya pazarından Samsungu silmek istediğini bir kez daha gösterdi.

Samsung firmasının konu ile ilgili açıklaması ise Apple firmasının bir savaşı daha kazandığını ama bu savaşın bitmekten çok uzak olduğunu belirtiyor. Samsung firmasının konuyla ilgili yasal işlemleri sürdüreceğini ve Appleın kendilerine ait olan kablosuz teknoloji patentlerini ihlal ettiğini kanıtlayabileceğini söyleyen yetkililer, davaların sonuçlanmasını bekleyeceklerini açıkladı.

Avustralya mahkemeleri ise bugün alacakları kararla, Samsungun Galaxy Tab 10.1i modifiye ederek satıp satamayacağını ortaya koyacak. Hatırlarsanız, daha önce Hollanda ülkesinde benzer bir olay yaşanmış ve Samsung ürünlerini modifiye ederek satışa sunmuştu.

::