Mercedes S ve BMW 7 Avcısı Artık Hybrid

Özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde çevreci Hybrid otomobillere büyük önem gösteriliyor. Hem benzinli hem de elektrikli motor kullanan bu teknoloji harikalarına özel şeritler bile tahsis ediliyor. Bu kadarla da yetinilmiyor ve Batı Avrupa ülkeleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde, ülkemizde ancak rüyamızda görebileceğimiz vergi desteği tahsis ediliyor.

/

Porsche Mucizesi

Hem konforlu hem de sportif otomobiller üretmesiyle tanınan Porsche, büyük rakipleri Mercedes ve BMWyi yeni Panamera modeliyle tehdit ediyor. Aslında Panamera, Audi A8in de rakibi ancak bilindiği üzere Audi ve Porsche, VW grubuna üye. Porsche Panemara Hybrid, kompakt otomobillerle yarışabilecek şekilde 100 kilometrede, 7 litre benzin tüketiyor. Üstelik 375 beygirlik motoru ve 8 ileri otomatik şanzımanı ile 100 kilometreye 6 saniyede ulaşıp, 270 kilometre/saat son sürate erişebiliyor.

Teknoloji harikasının yurt dışı fiyatı ise 120.000 euro yani 250.000 TL seviyesinde.

Manhart Racingden BMW 1 Serisi M Coupe

Manhart Racing, BMWnin güncellenen yeni 1 serisi M Coupe modeli için modifiye paketini tanıttı.

Ön tarafta siyah şeritlere yer verilen araçta, arka tarafta bir difüzer var. 20 inç alaşım jantların oldukça vahşi bir görünüme büründürdüğü BMW 1 serisi M Coupede ayrıca alçaltılmış spor süspansiyonlar ve turuncu çizgilere sahip BMW performans koltukları standart olarak geliyor.

Güçlü Motor

Çift turbolu 3.0 litrelik 6 silindirli motorun güçlendirdiği 1 serisi M Coupe, revize edilmiş ECUsu ve spor egzoz sistemi ile gücüne güç katmış. Bu değişiklikler ile 340 beygirlik standart motor, 420 beygir güce ulaştırılmış.

 

Makyajlanmış X6 Görüntülendi

Avrupada hala test aşamasında olan yeni makyajlanmış BMW X6nın görüntüleri internete sızdı. Fotoğraflarda çok az kamuflaj olsa da yine de aracın son hali hakkında oldukça fazla bilgi veriyor.

/

Yeni makyajlanmış modelde, yeni revize edilmiş ön tampon, yeni ön farlar ve yeniden dizayn edilmiş arka farlar görülüyor.

Motor seçeneklerinde değişikli olmayacağı söylense de, söylentilere göre 3 turbolu yeni 3.0 litrelik 6 silindirli dizel motorun da motor seçeneklerine eklenebilir. Bu motor 350 ile 400 beygir arasında bir motor gücüne sahip olacak.

Yeni 2012 model X6 gelecek yıl tanıtılacak.

BMW 6 Serisi Cabrio Bu Paketle Daha Güçlü!

BMW 6 Serisi Cabrio Bu Paketle Daha Güçlü!

Ünlü Alman modifiye firması AC Schnitzerin son yayınladığı modifiye paketi ile BMW 6 serisi Cabrioyu daha sportif bir görünüme kavuşturuyor ve kaputun altına da daha güçlü ve daha atak bir motor yerleştiriyor.

Modifiye paketiyle beraber 650i yeni ön hava kanallarına, revize edilmiş ön ızgaralara, arka tampon altlıklarına kavuşuyor.

Ayrıca 19 inçten 21 inçe kadar yeni alaşım jant seçenekleri de sunulmuş.

/

Kaputun altında ise revize edilmiş ECU ile spor egzoz sistemi modifiye paketiyle ekleniyor.

Bu modifiye ile birlikte motor 133 beygir daha güçlenerek 540 beygire, torku da 150 Nm artarak 750 Nm tork değerine ulaşmış.

Üstü açılabilir spor, bu katkılardan sonra 0dan 100e 4.4 saniyede ulaşabilirken (standartı 5 saniye) en yüksek hızı da 310 km/s değerine ulaşıyor.