30 bin 900 TLden başlayan fiyatlarla Türkiyede!

Toyota, 2011in son aylarında değişen yüzünün ilk temsilcisi Yeni Yaris ile pazardaki rekabete hız katıyor. Toyotanın B segmentindeki temsilcisi Yarisin 3. nesli, dinamizm ve estetiği birleştiren yepyeni dış tasarımı ile daha geniş kitlelerin beğenisine hitap ederken, eğlenceli multimedya çözümleri ile de teknoloji tutkunlarının kalbini fethetmeye hazırlanıyor. Sabırsızlıkla beklenen Yeni Yaris, Kasım ayı itibariyle Toyota Plazalarda satışa sunuluyor.

Hasan Aytekin

Toyotanın B segmentindeki temsilcisi Yaris, 3. nesliyle Türkiye pazarına sunuluyor. 2011 yılının son aylarında “Yeni Yaris… Yeni Toyota…” konseptiyle pazara iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan Yeni Yaris, aynı zamanda Toyotanın stil sahibi ve teknolojik yüzünün öncüsü ve değişimin simgesi oluyor. B segmentinde rekabeti şekillendirecek yeni standartlar sunan Yeni Yaris, Toyotanın daha tutkulu otomobiller üretme hedefinin ilk adımı olarak dikkat çekiyor.

Yarisin takdir edilen verimlilik, yakıt ekonomisi, şehir yaşamına mükemmel uyum ve kanıtlanmış iç mekan tecrübesi, Yeni Yariste daha çarpıcı bir dizayn ile müşterilerin beğenisine sunuluyor. Yeni Yaris çekici tasarımı, zekice dizayn edilen geniş  iç mekanı ve sınıfında bir ilk olan erişilebilir multimedya çözümleri ile mevcut hedef kitlesine ek olarak şimdi gençlerin ve genç ailelerin de gönlünü fethetmeyi amaçlıyor.  Toyota kalitesini dinamik şehir otomobili konsepti ile sunarak müşterileri üstün sürüş dinamikleri ve konforu ile buluşturan Yaris, yeni otomatik CVT şanzıman seçeneği ile de zorlu rekabetin önemli oyuncuları arasında yerini alıyor.

Okumaya devam et “30 bin 900 TLden başlayan fiyatlarla Türkiyede!”

Facebook Müzik Çaların Fişini Çekti

Facebookun sayfa yöneticilerinin kullanımına sunduğu resmi müzik çalar ve diskografi uygulamalarına son verildi.Bu uygulamaları kullanan sayfa yöneticilerine de 3 tavsiyede bulunuldu

  • Müziklerinizi doğrudan duvarınızda paylaşın.
  • Diğer geliştiricilerin uygulamalarını kullanın.
  • Facebooktaki music sayfasını beğenerek konu ile ilgili gelişmeleri takip edin.

İşin arkasında ne yatıyor?

Bu yıl düzenlenen F8 geliştiriciler konferansında yeni Open Graph protokolü üzerinde çalışan partnerlerini tanıtan Facebook, site üzerinden müzik ve video akışına çok önem veriyor. Tanıtılan partnerlerin pek çoğu da bu konu üzerinde çalışıyor.Facebook geliştiricileri yeni Timeline ile birlikte Open Graph ile uyumlu olmayan tüm uygulama ve servisleri kapatıyorlar. Müzik çalar ve diskografi uygulamalarının fişinin çekilmesinin ardında bu gerçek yatıyor.::

TTNET Facebookta Kazandırıyor

TTNET Facebookta Kazandırıyor

Sosyal CRM konusunda önemli bir projeye daha imza atan TTNET, müşterilerine cazip kampanyalar sunmaya devam ediyor. TTNET, Facebook kampanyasıyla müşterilerine hediyeler kazandırıyor.

Türkiyenin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, Facebookta başlattığı yeni kampanyayla müşterilerine hediyeler dağıtıyor. TTNETin aboneleri için başlattığı çekiliş kampanyası, 5 kişiye Samsung Full HD LCD TV , 5 kişiye Sony Playstation 3, 5 kişiye Sony PSP kazanma şansı sunuyor. 7 Kasım 2011 tarihine kadar devam edecek kampanya, tamamen Facebook üzerinden yürütülüyor.

TTNETin cazip hediyelerinden birine sahip olmak için Facebookta TTNET sayfasını beğenip kampanya uygulamasını kabul etmek yeterli. Bu uygulamadaki sorulara yanıt veren TTNET aboneleri çekiliş hakkı kazanıyor. TTNET, çekilişe hak kazanan müşterilerine e-mail kanalıyla bir şifre gönderiyor. Bu şifreyi Facebook uygulama sayfasına giren, çekiliş formunu dolduran ve gerekli bilgileri paylaşan TTNETliler çekilişe katılmış oluyor.

Şifresini öğrenmek isteyenler “Facebook” yazıp boşluk bırakıp “TCKN” numaralarını 6606ya mesaj göndererek şifrelerini alabilecek. Dijital platformları ve sosyal medyayı başarılı şekilde kullanan şirketlerden biri olan TTNETin kurumsal ve katma değerli servislerini Facebookda 1.5 milyon, Twitterda 10 binden fazla, Friendfeedde ise 2 bin kişi takip ediyor. İnteraktif mecraları sadece pazarlama iletişimi amacıyla değil müşterileriyle birebir iletişim kurabilmek için de kullanan TTNET, bu mecraları kullanarak sorunları henüz başlangıç aşamasındayken çözmeye odaklanıyor ve böylece müşteri memnuniyetini artırıyor.

Google Ve Çinin Savaşında Yeni Cephe

Geçtiğimiz yıl içerisinde tarihte örneği görülmemiş şekilde soğuk savaşa giren Çin ve Googleın arasındaki çatışmalar bir türlü bitmek bilmiyor.

Dünyanın en kabalık devletiyle, en güçlü internet şirketinin soğuk savaş ilan etmesi tarih kitaplarına şimdiden geçti bile. Çinin Googleı yasaklamasıyla başlayan süreç, siber savaş ve hacker saldırılarıyla devam etti.

Amerikanın bile diplomatik anlamda karıştığı yasak hareketi, dünya kamuoyunda büyük yankı bulunca yaklaşık iki üç haftalık bir sürecinden ardından Çin yönetimi geri adım attı ve Googleın servislerine erişimi tekrar açtı.

Ancak bir devlete kafa tutacak kadar güçlenen Google ile tüm dünyaya meydan okuyan Çinin çatışmaları durmadı.

Yaklaşık 6 aydır halka yansıtılmadan devam eden gizli sanal savaş bugün itibariyle tekrar sıcak çatışmalara dönüştü. Google sözücüsü düzenlediği basın toplantısıyla Çini Gmail hizmetini engellemekle suçladı.

Google Çini Yasakçılıkla Suçluyor

/

San Franciscoda açıklama yapan Google teknik olarak bir sorun yaşanmadığı halde Çinde Gmaile erişimin mümkün olmadığını açıkladı.

Google yaptığı basın toplantısında, bunun kesinlikle hükümet yasağı olduğunu ve kanunsuz bir eylem olduğunu belirtti. Geçtiğimiz Mart ayında başlayan Google savaşından sonra ülkede YouTube, Facebook ve Twitterda yasaklanmıştı.

Çin hükümeti Googledan bazı arama sonuçlarını kısıtlamasını talep etmiş ancak internet devinden olumsuz yanıt almıştı. Kısa sürede diplomatik krize dönüşen bu durum üst üste gelen yasaklar ve Çinin internet yasalarının değişmesiyle devam eden bir süreci başlattı.

::

Facebookta Beğenmedim Butonu Tehlikesi

Facebookun diğer siteler üzerinde yayılmasının en büyük sebebi olan like beğen tuşu kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çekiyor. Bu kadar dikkat çeken bir özellik hackerların da uğraş alanına girdi. Son zamanlarda birçok sitede Facebookun yeni bir uygulaması dolaşıyor.

Tehlikeye Dikkat!

/

Dislike beğenmedim adlı bu buton aslında hackerların bir oyunu. Bunu tıklayın kullanıcıların hesaplarına spam mesajlar yaymaya başlıyor.

Resmi olarak hazırlanmayan bu tuşa karşı dikkatli olun. Javascript kodlarını kullanarak bilgisayarınıza zararlı yazılımlar yükleyen bu tuş pazartesi günü ilk kez aktif oldu.

::