‘ honda’ Etiketli Yazılar

Honda Türkiyeyi Sel Vurdu!

Kasım 11th, 2011 | Otomobil | 0 Comments

Arabam.com

İşte açıklama Honda Türkiye olarak, Taylandda yaşanan sel felaketinin Türkiyedeki üretimimize etkisi ile ilgili en güncel bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Taylandda birkaç haftadır yaşanan şiddetli yağışlar hem bölgede büyük tahribata neden olmuş hem de bölgedeki Honda operasyonlarını olumsuz etkilemiştir. Ayuttahaya bölgesinde otomobil üretimi yapan (Honda Automobile Co) ve Bangkok bölgesinde güç ürünleri ve motosiklet üretimi yapan (Thai Honda Manufacturing) üretimlerini durdurmak zorunda kalmışlardır.

Sel felaketinden dolayı Hondaya pek çok alt parça sağlayan firma üretimlerini maalesef sürdürememektedir. Bu sebeple Honda Kasım 2011 itibariyle otomobil üretimini yeniden düzenleyecektir.

Honda bu süreçte oluşacak tüm istenmeyen olumsuzluklardan dolayı tüm müşteri, bayi ve ortak çalıştığı firmalardan özür dilemektedir ve etkinin minimize edilebilmesi için global ağ içerisinde acil düzenlemelere gideceğini bildirmektedir.

Devamını oku

Yeni Honda Civic Type-R Yakında!

Kasım 11th, 2011 | Otomobil | 1 Comment

Yeni nesil Honda Civicin duyurulmasının ardından, spor modeli Type-Rın da detayları belli oldu. Japon modifiye firması Mugen tarafından geliştirilen Honda Civic Type-R, Hondanın ilk turbo beslemeli motora sahip aracı olacak.

Önceki 2.0 litrelik doğal havalandırmalı motor yerine, Euro V emisyonlarıyla tam uyumlu turbo beslemeli 2.0 litre motor kullanılacak. Turbo sayesinde düşük devirlerde daha yüksek tork sağlayan motor ile bir üst vitese daha çabuk geçerek daha verimli bir şekilde hızlanacak.

/

210 beygir olması beklenen motor 6 ileri manuel vitese sahip olacak ve 0dan 100e 6.5 saniyede ulaşması bekleniyor.

2013te tanıtılması planlanan yeni Honda Civic Type-R, İngilterede yaklaşık olarak 23,000 pounddan satışa sunulacak.

 

Teknolojik Konsept Gerçeğe Dönüşüyor

Ekim 29th, 2011 | Otomobil | 2 Comments

Otomobil firmaları daralan satış pastasından daha fazla pay almak için konsept modellerini gerçeğe dönüştürmeye başladı.

Bu konudaki en iddialı ürünlerden biri ise Hondanın ilk olarak 2008 yılında tanıttığı OSM konseptiydi. Teknoloji özellikleriyle dikkat çeken araç aynı zamanda farklı tasarımıyla da akıllarda kalmıştı.

Ufak Ve Pratik

/

1.5 litre i-VTEC motora sahip olan araç 63 beygir gücünde olacak. Daha ufak yer kaplaması için aracın motoru ise aracın ortasında özel bir alanda bulunuyor. 2 kişilik tasarlanan bu pratik araç 2012 yılı için seri üretime geçmeye hazırlanıyor.

Honda OSM konsepti, ufak boyu sayesinde park sorunu yaşatmıyor. Özel bir yol bilgisayarı kullanılacak olan araçla ilgili yeni bilgiler ise önümüzdeki haftalarda Hondanın düzenleyeceği basın toplantısında ortaya çıkacak.

Hondadan Hızlı Hibrit: CR-Z Mugen

Ekim 29th, 2011 | Otomobil | 0 Comments

M-TEC body kiti vve karbon fiber ön kaput, kapı ve spoilere sahip CR-Z Mugen, çift egzoza ve 18 inç jantlara sahip.

İç kısımda deri ve alcantara malzemenin kullanıldığı Honda CR-Z Mugende, dış kısımda olduğu gibi karbon fiber detaylar göze çarpıyor.

Honda CR-Z Mugen Teknik Detayları

Kaputun altında 1.5 litrelik kompresör beslemeli benzinli motor, elektrikli motorun da devreye girmesiyle beraber 197 beygir güç ve 245 Nm tork üretiyor. Hibrit olmasına rağmen 0-100e 6.6 saniyede ulaşabiliyor.