iOS 5e Panorama Özelliği Ekleyin

Redmondpie internet sitesinin haberine göre iOS 5te bulunan gizli panorama özelliğini Jailbreak yapmadan da ortaya çıkarmak mümkün. Bunun için birkaç adımdan oluşan bir rehber hazırlayan site, birkaç dakikada bu özelliği aktif etmenin yolunu anlatıyor.

/

İşlem için iOS 5 yüklü bir ürün, bir bilgisayar (Mac ya da PC farketmez) gerekiyor. İşlem öncesinde yedek almanız gerekiyor.

Ayrıca bu işlem sonucunda doğabilecek sıkıntılar konusunda önceden uyaralım. Bu işlemi uygularken oluşabilecek sorunlarda bütün sorumluluk siz kullanıcılara aittir. Bütün sorumluluğun siz kullanıcılarda olduğunu belirtelim.

Bu E-Postalara Dikkat

50 ülken 361 bilgi teknolojileri profesyonelinin görüş ve deneyimlerine göre hazırlanıp derlenen bu raporda, siber suçluların hedefledikleri organizasyonlara özel hazırlanmış spam e-postalarla saldırdıkları anlatılıyor.Cisco Güvenlik Teknolojileri Direktörü Nick Edwards, “Kurumların ve gelir düzeyi yüksek bireylerin banka hesapları ile değerli varlıklarına erişim amacıyla yapılan nokta atışı saldırılar giderek artıyor. Hukuki düzenlemelerin baskısı altında kalan siber suçlular, yoğun spam e-posta gönderiminden vazgeçerek tespit edilmesi daha zor olan kişiselleştirilmiş saldırılara yöneliyor” diyor./Raporda öne çıkan bulgular ise şu şekilde:· Yoğun spam e-postalarla yapılan saldırılar karşılığında yapılan dolandırıcılıkların meblağı Haziran 2010daki 1.1 milyar dolardan Haziran 2011de 500 milyon dolara düştü.

· Günlük spam e-posta gönderi sayısı Haziran 2010daki 300 milyardan Haziran 2011de 40 milyara düştü.· Kişiye özel saldırılarda artış var: Spearphishing (zıpkınla balık avı) denilen dolandırıcılık girişimleri üç katına çıktı.· Saldırıların tüm dünyada kurumlara yıllık maliyeti 1.29 milyar dolara çıktı.  

Her Yerden Kablosuz İnternet

Kablosuz veri aktarımı konusunda çalışmalar yapan IEEE, yeni kablosuz bağlantı standardı olan 802.22yi duyurdu. Günümüzde oldukça yetersiz kalmaya başlayan kablosuz ağ problemini muhtemelen kökten çözecek olan bu yeni standart, kapsama alanı konusunda göz dolduruyor. Açıklamalara göre bir kablosuz verici, yaklaşık 31.000 kilometrekareden algılanabiliyor olacak. Yanlış okumadınız, tam 31.000 kilometrekare.

/

Bölgesel kablosuz ağı kurulumu için hazırlanan bu yeni standardın, televizyon sinyalleriyle karışmaması da sağlanmış. Wireless Regional Area Networkün (WRAN) veri aktarım hızı ise ilk etapta 22 Mbps olacak. Yeni 802.22 standardı sayesinde kullanıcıların evini komple internet bağlantısı ile donatmak yerine, uydu alıcısı gibi minik bir kutuyla internete girmeye hazır olmaları sağlanmaya çalışılıyor. Fikir oldukça güzel görünüyor. Umarız gecikme sorunu da minimal düzeyde kalır.

::

 

Gmail de Tasarım Değiştirdi

Bazıları tarafından beğenilen bazılarının ise olmamış diye nitelendirdiği yeni Gmail arayüzü ferah ve geniş bir tasarıma kavuşmuş.

/

Yeni tasarımda bir dizi yenilik yapıldı. Özellikle zincir e-postalarda yenilenen tasarım önceki e-postaları net bir şekilde görmeyi sağlıyor.

Ayrıca ekranda menüler arasındaki boşluk kullandığınız cihaza göre otomatik olarak ayarlanıyor. Bu mesafeyi kullanıcının da belirlemesi mümkün hale geliyor.

Yeni tasarımla birlikte kullanıcılar HD temalarla tanışıyor. Akıllı navigazyon özelliği ile Gmail menüsü özelleştirmek de mümkün.

Yenilenen bir diğer özellik ise daha iyi arama fonksiyonu. Bu sayede e-postalar arasında daha iyi arama yapılabiliyor. Yeni Gmail arayüzünü ana sayfanın sağ alt tarafında çıkan Switch to the new look link linkine tıklayarak deneyebiliyorsunuz.::  

Yeni Hotmailde Bir Tur

Yeni Hotmailde Bir Tur

Microsoftun e-posta servisi Hotmail, ilk çıktığındaki popülerliğine günümüzde sahip değil.

Bunun farkında olan Microsoft, Hotmaili yeniden cazip kılmak için yeniliklere gitme kararı aldı.

/

Hotmailin sadece dış tasarımını değil, sahip olduğu özellikleri de değiştirip yenileyecek olan Microsoft bu yolla kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmaya çalışacak.

Microsoft, Hotmailde ne gibi yenilikler getirecek, görünümünde ne gibi değişiklikler olacak, beraber görelim.

Bakalım google ‘a kaptırdığı tahtını geri almak için ne gibi yenilikler yapacak.

Google, hotmail, yahoo vb şirketlerin rekabeti tüketiciye yarayacak gibi görünüyor.

Yahoo, gmail ve hotmail hesabı açmak artık çok kolay…