‘otomobil’ Etiketli Yazılar

30 bin 900 TLden başlayan fiyatlarla Türkiyede!

Kasım 11th, 2011 | Otomobil | 0 Comments

Hasan Aytekin

Toyotanın B segmentindeki temsilcisi Yaris, 3. nesliyle Türkiye pazarına sunuluyor. 2011 yılının son aylarında “Yeni Yaris… Yeni Toyota…” konseptiyle pazara iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan Yeni Yaris, aynı zamanda Toyotanın stil sahibi ve teknolojik yüzünün öncüsü ve değişimin simgesi oluyor. B segmentinde rekabeti şekillendirecek yeni standartlar sunan Yeni Yaris, Toyotanın daha tutkulu otomobiller üretme hedefinin ilk adımı olarak dikkat çekiyor.

Yarisin takdir edilen verimlilik, yakıt ekonomisi, şehir yaşamına mükemmel uyum ve kanıtlanmış iç mekan tecrübesi, Yeni Yariste daha çarpıcı bir dizayn ile müşterilerin beğenisine sunuluyor. Yeni Yaris çekici tasarımı, zekice dizayn edilen geniş  iç mekanı ve sınıfında bir ilk olan erişilebilir multimedya çözümleri ile mevcut hedef kitlesine ek olarak şimdi gençlerin ve genç ailelerin de gönlünü fethetmeyi amaçlıyor.  Toyota kalitesini dinamik şehir otomobili konsepti ile sunarak müşterileri üstün sürüş dinamikleri ve konforu ile buluşturan Yaris, yeni otomatik CVT şanzıman seçeneği ile de zorlu rekabetin önemli oyuncuları arasında yerini alıyor.

Devamını oku

Bir Aston Martin Klasiği: V12 Vantage

Ekim 29th, 2011 | Otomobil | 1 Comment

Daima performansın ve lüks konforun öncülerinden biri olan Aston Martin, şu sıralar Vantage serisine eklenen yeni modelinin heyecanını yaşıyor. Aston Martin V12 Vantage, hem hız tutkunlarına hem de konfor düşkünlerine hitap ediyor. Galerimizi kaçırmayın.

Spor otomobil standartlarını son teknolojiyle birleştiren Aston Martinde özel yol bilgisayarı bulunuyor. Yol bilgisayarı sayesinde, otomatik fren desteği, akıllı airbag teknolojisi otomobil tarafından destekleniyor. Ayrıca, USB portu sayesinde araca normal bilgisayar da bağlamak mümkün.

2011 Aston Martin V12 Vantage

/

Kalbinizi Ölçen Araç Yapıldı

Ekim 29th, 2011 | Otomobil | 0 Comments

Bir dönemin filmlerinde bulunan süper akıllı araçlar günümüzde hızla gerçeğe dönüşüyor. Kara Şimşek ve Batmobil gibi araçlarda sürücünün her türlü rahatını sağlayan teknolojik gereçler bulunuyordu.

Fordun yeni geliştirdiği  bir teknoloji ise filmlerdeki araçları aratmayacak kadar uçuk. 2025 yılında Avrupa nüfusunun yüzde 35nin yaşlı insanlar oluşacağıyla ilgili araştırmalar firmayı ilginç bir teknolojinin uygulanmasına yönlendirdi.

Kalp Kriziyle Savaşacak

/

Koltuğa yerleştirilen 6 sensör sayesinde bu yeni araç konsepti sürücüsünün kalp atışlarını sürekli izleyecek. Kalp krizi durumlarındaysa araç en uygun yere parkedip hem donanımsal hem de yazılımsal olarak etraftan yardım isteyecek.

Kısacası hem yetkililer bölgeye çağrılırken araç ise yardım sinyalini etrafa sunacak.

::

Geleceğin Otoları Ve Tabletleri Nasıl Olacak?

Ekim 29th, 2011 | Otomobil | 0 Comments

Mikro çipler ve sensörler sayesinde teknolojik cihazlar müthiş işler yapabiliyor. Peki bu teknolojiler gelecekte hayatımızı nasıl değiştirecek?

Geleceğin otomobilleri sürücülere ne gibi kolaylıklar sunacak. Günümüzün popüler mobil cihazları önümüzdeki yıllarda nasıl evrim geçirecek?

İşte Geleceğin Teknolojileri

İlgili Videolar

Tüm bu soruları Freescale EMEA Saha Uygulama Mühendisliği Direktörü Jean-Cristophe Bodete yönelttik.

::

Geleceğin Otomobil Sürüş Teknolojisi

Ekim 29th, 2011 | Otomobil | 1 Comment

Otomobillerle teknoloji arasındaki iş birliği günümüzde en üst düzeye ulaştı. Eskiden sadece belirli modellerde yaşanan bu ortaklık şimdi hemen hemen tüm araçlarda standart hale geliyor.

Ekranlar Bilgisayar Olacak

Yol bilgisayarları, GPS, sürücü destek sistemleri derken bu teknolojik gelişmelerin geleceği çok daha farklı bir yana ulaşacak.

Tüm bu teknolojik cihazların tek bir ekranda toplanmasına ne dersiniz? 2020 yılı için piyasaya sürülmesi beklenen bu teknoloji otomobil ekranlarını tam anlamıyla bir bilgisayara çeviriyor. İşte bu ilginç araç teknolojisinin tanıtıldığı video.

::