‘ windows 8’ Etiketli Yazılar

Windows 8 ile Android Uygulama

Ocak 16th, 2012 | Bilim & Teknoloji | 1 Comment

Windows 8 ile Android Uygulama

Windows 8 i geliştiren Microsoft’tan gelen habere göre Google ile anlaşma yapılarak Android uygulamaları Windows 8’e entegre edilecek.

Anlaşma ile birlikte Google’nin Android Market’i daha popüler bir hal alırken, Microsoft da kullanıcılarına daha profesyonel bir hizmet sunmuş olacak. Bu entegre işlemi Microsoft’un geliştireceği BlueStacks isimli yazılım ile gerçekleşecek. Böylelikle de Android uygulamaları Windows 8′e merhaba diyecek.

Devamını oku

Gelen Aramalar

  • windows 8 ile android uygulama

Windows 8 Cebe Geliyor

Kasım 5th, 2011 | Bilim & Teknoloji | 0 Comments

Geçtiğimiz yıllarda Microsoftun geliştirdiği Windows XP işletim sistemini kullanan xpPhone adını verdiği bir telefon üreten ITG, şimdi de Windows 8 kullanan yeni bir model üzerinde çalıştığını açıkladı. xpPhone 2 adındaki model hem Windows 7 hem de Window 8 desteği sunacak.

/

1.6 GHz Intel Atom Z530 işlemci kullanan cep telefonu 2 GB RAM, 4.3 inç ekran gibi özelliklere sahip olacak. Windows 8in masaüstü sürümünü (mobil değil) kullanacak yeni telefonun Ocak ayında piyasaya sürüleceği açıklandı.

Özel bir kablo ile monitöre de bağlanabilecek telefon 112 GB SSD diske sahip olacak. xpPhone 2nin fiyatı ile ilgili bir açıklama yapılmadı.  ::