Facebooktan Hack İddialarına Sert Cevap

Sonyin yaşadığı büyük hack krizinden sonra Facebookun da aynı tehditle karşı karşıya olduğunu iddia eden Symantece ünlü sosyal ağdan cevap geldi. Symantec dün basına geçtiği bildiride Facebookun reklam sisteminde bulunan güvenlik açıkları nedeniyle, sistemin hack edilme şansının yüksek olduğunu açıklamıştı.

Facebook Ne Dedi?

Sosyal ağ kullanıcılarına ise şifrelerini değiştirme tavsiyelerinde bulunmuştu. İşte Facebookun bu iddialara verdiği cevap Konuyu gündeme getiren Symantece teşekkür ediyoruz.

Nitekim kendileriyle işbirliğine giderek konuya hızlıca açıklık getirmeye çalıştık. Ancak maalesef açıkladıkları sonuç raporunda bazı hatalar yer alıyor.

/

Yürüttüğümüz kapsamlı incelemenin sonucuna göre söz konusu durum sonucunda kullanıcılarımızın özel bilgilerinin üçüncü partilere aktarıldığına dair herhangi bir bulgu olmadığı ortaya konmuştur.

Öte yandan, açıklanan rapor, Facebook reklamverenlerinin ve developerlarının kullanıcı bilgilerinin temini ve paylaşımı yoluyla Facebook ilkelerinin ihlalini yasaklayan sözleşme yükümlülüklerine bağlı olduklarını da görmezden gelmektedir. Sonuç olarak, developer blog sayfamız (developers.facebook.com/blog) üzerinden duyurduğumuz değişiklik, Symantecin raporuna konu olan eski uygulama programlama arabirimini (API) devre dışı bırakmıştır.

::Bir önceki yazımız olan Mezuniyet Elbise Modelleri başlıklı makalemizde Mezuniyet Elbise Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylasşın

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Yorum to “Facebooktan Hack İddialarına Sert Cevap”

  1. Mubashir says:

    Facebook sosyal ağ kullanıcılarına şifrelerini değiştirme tavsiyesinde bulunuyor.

Yorum yapın