KPSS 2012 Soruları ve Sonuçları Nedir?

KPSS Soruları ve Sonuçları

Kamu Personeli Seçme Sınavı 2012′ye şayet hazırlanıyorsanız Ocak ayının başlamasıyla birlikte hazırlıklarınıza biraz daha önem vermelisiniz diye düşünmekteyim; zira bu andan itibaren sınava yaklaşık 7 aylık bir süre kalmıştır ve ciddi bir puan almak isteniyorsa çalışma temposı da bu yönde arttırılmalıdır. Bunları neden mi söylüyorum? Çünkü geçtiğimiz sınavda aynı süreçten ben de geçtim ve 2010 Ocak ayıyla birlikte daha düzenli bir çalışma programı uygulamaya başladım. Mart ayından itibarense sabah 10:00 akşam 23:00 arası KPSS çalışma mesaisi yapıyordum. Nitekim çalışmamın karşılığını da çok şükür iyi bir puanla ödüllendirdim.

Başlığımız KPSS 2012 soruları ve sonuçları üzerine olduğu için biraz soru dağılımından ve konu detaylarından bahsedelim. Bildiğiniz üzere KPSS sınavlarında; Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık olmak üzere 5 dersten soruyla muhatap olmaktasınız. Bu soruların dağılımı ise aşağıdaki gibi olmaktadır.

– Türkçe 30 soru
– Matematik 30 Soru
– Tarih 30 soru
– Coğrafya 18 soru
– Vatandaşlık 12 soru

Yukarıda da gördüğünüz gibi hemen hemen bütün soruların sizler için önemi çok yüksek çünkü 120 soruyla muhatap oluyorsunuz ve yapabileceğiniz maksimum net rakipleriniz karşısında bir adım öne geçmenizi sağlayacak ve tercih sürecinde işinizi kolaylaştıracaktır. KPSS çalışma taktekleri ve tavsiyeleri şu için şu yazımızı okumak isteyebilirsiniz.

Bu yıl Lisans düzeyinde KPSS sınavı 7-8 Temmuz 2012 tarihinde yapılırken Önlisans/Ortaöğretim düzeyinde KPSS sınavı 23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak. Bizler sınavı hazırlanan tüm memur adayı arkadaşları şimdiden başarılar ve bol çalışmalı günler diliyoruz. Sınavın hemen ardından ÖSYM tarafından 2012 KPSS soruları ve cevap anahtarları yayınlandığında geçtiğimiz yıllara göre soruların kıyaslamasını ve yorumlarını paylasimburada’dan sizlerle paylaşacağız.

“KPSS 2012 Soruları ve Sonuçları Nedir?” için bir yorum

  1. This is a comment to the website owner. Does your website get enough traffic or rank for keywords with Google? Well we can help!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir