5 Milyar Adet Cihazın Kardeşliği

Son on yıl içinde insanların hayatını değiştiren en önemli olgu hiç şüphesiz ki İnternet. Özellikle son birkaç sene içerisinde inanılmaz bir hızla yaygınlaşan İnternet, artık neredeyse tüm evlere girdi.

İnternet erişimi olan cihazlar üzerinde uzmanlaşmış IMS Research adlı bir firmanın yaptığı araştırmaya göre Ağustos ayının sonlarına doğru İnternete bağlı cihaz sayısı 5 milyarı bulacak.

 

/

İnternete bağlı cihaz sayısı insan nüfusuna yaklaştı

10 Yıl Sonra

Bu haliyle dünyadaki insan nüfusuna yaklaşan İnternete bağlı cihaz sayısı, uzmanların tahminlerine göre 10 yıl içerisinde 4 kat artacak. Beklenen bu büyük artışın en büyük sebebinin giderek yaygınlaşmaya başlayan akıllı telefonlar ve benzeri taşınabilir cihazlar olduğu belirtiliyor.

IMS Researchün tahminlerine göre 10 yıl sonra dünyada büyük bir çoğunluğu İnternete bağlı olan 6 milyar adet cep telefonu olacak. Ayrıca 2,5 milyar adet de İnternet bağlantılı televizyon olacağı tahmini yapılıyor.

Cep telefonları, tabletler, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ve televizyonlarla birlikte 2020 yılında yaklaşık 22 milyar cihazın İnternete bağlanmış olacağı tahmin ediliyor.

::