Apple Akıllı TV iTV önümüzdeki yıl geliyor

Apple Akıllı TV iTV önümüzdeki yıl geliyor

Bu haberde ne kadar gerçeklik payı var henüz bilemiyoruz ancak; sosyal medyada yer alan haberlere göre Apple’ın üzerinde çalışmaları sürdürdüğü ve önümüzdeki yıl raflarda yerini alması beklenen Apple TV ya iTV adıyla anılması muhtemel akıllı televizyonları bizlerle buluşacak.


Apple firmasını yaklaşık 10 yıl öncesine kadar yalnızca iMac marka bilgisayarlarıyla bilirdik; ardından hayatımıza iPod MP3 ve MP4 oynatıcı, iPhone akıllı cep telefonları ve iPad tablet bilgisayarları katan firma bu kez de televizyon piyasasına el atacak gibi görünüyor. Yine söylentilere göre Apple Japon elektronik devlerinden Sharp ile bir anlaşma yaparak 32 ile 55 inç genişliğinde ekranlara sahip iPhone 4S ile entegre bir televizyonu 2012 yılında satışa sunmuş olacak.

Sosyal medyadaki bazı sitelerin yorumuna göre Apple, bu yeni ürün serisiyle, akıllı telefon ve tablet pazarındaki rakibi Samsung başta olmak üzere LG, Sony, Panasonic gibi dev akıllı TV üreticilerine rakip olacak. Firmalar, büyük ihtimalle bu yüzden, 2012 lansmanlarını Apple’dan önce gerçekleştirme hazırlığında.