Apple, Avustralyada Samsungu Yasaklattı

Apple firması sonunda Samsung Galaxy Tab 10.1in Avustralyada satışını yasaklatmayı başardı. Elma logolu şirket, iki firma arasında gerçekleşen patent davaları sonuçlanana kadar Avustralyada yalnızca iPadlerin satılmasını garantilemiş oldu.

/

Appleın iddiaları, Galaxy Tab 10.1in kendilerine ait olan üç ayrı patenti de ihlal ettiği yönünde. Ayrıca Samsung tarafından geçtiğimiz hafta kendilerine sunulan anlaşma teklifini de reddederek, Avustralya pazarından Samsungu silmek istediğini bir kez daha gösterdi.

Samsung firmasının konu ile ilgili açıklaması ise Apple firmasının bir savaşı daha kazandığını ama bu savaşın bitmekten çok uzak olduğunu belirtiyor. Samsung firmasının konuyla ilgili yasal işlemleri sürdüreceğini ve Appleın kendilerine ait olan kablosuz teknoloji patentlerini ihlal ettiğini kanıtlayabileceğini söyleyen yetkililer, davaların sonuçlanmasını bekleyeceklerini açıkladı.

Avustralya mahkemeleri ise bugün alacakları kararla, Samsungun Galaxy Tab 10.1i modifiye ederek satıp satamayacağını ortaya koyacak. Hatırlarsanız, daha önce Hollanda ülkesinde benzer bir olay yaşanmış ve Samsung ürünlerini modifiye ederek satışa sunmuştu.

::