Cep Telefonu Suya Düşünce Ne Yapılır, Nasıl Kurutulur

Cep Telefonu Suya Düşünce Ne Yapılır, Nasıl Kurutulur

Birçoğumuzun başına bu talihsiz olay gelmiştir. Cep telefonunu suya düşürme ve ardından bilinçsizce kurulama çabası sonrası, telefonları kullanılmaz hale sokmak içten bile değil.

Telefon suya düşünce genelde yapılan en büyük hata bir kurutma makinesi yardımıyla telefonu kurutmaktır. Bunun telefonunuza zararı ilk suya düştüğü andan çok daha fazla olabilir; çünkü siz kurutma makinesini kullanırken üst yüzeyde ıslanmış parçalardan su sızarak daha iç taraflara gidebileceği için telefonunuz artık hiç kullanılamaz hale gelebilir.


Peki Cep telefonu suya düşünce ne yapmak gerekir? Dilerseniz maddeler halinde sıralayalım.

* Öncelikle sudan hemen çıkarttıktan sonra telefonun pilini hemen çıkartın. Telefonunuz açık olsa dahi pili hemen çıkarmanız ve kuru bir bezle üst yüzeyi silmeniz zararı en aza indirecekti.

** Ardından telefonunuzun sonradan birleştirebileceğinize inandığınız 2-3 parçasını daha sökerek içerisi pirinç dolu bir kap içine söktüğünüz parçaları ve pili koyarak kabın üstünü kapatın ve yaklaşık 2 gün burda bekletin.

*** Pirinç dolu kap içerisinde bulunan telefonun parçalarındaki nem 2 gün içerinde pirinç tarafından emilecek ve muhtemelen telefonunuz eskisi gibi çalışmaya devem edecektir.

“Cep Telefonu Suya Düşünce Ne Yapılır, Nasıl Kurutulur” için 2 yorum

  1. Cep telefonum suya düşerse bu yöntemi deneyeceğim. Geçen sefer kurtaramamıştım bu güzel bir sisteme benziyor.

Yorumlar kapatıldı.