Doğum Çantası Hazırlıkları

Sayılı gün çabuk geçer… 9 ayınızı doldurdunuz ve doktorunuzun belirlediği doğum tarihine az kaldıysa, sizin için gerekli olacak malzemeleri şimdiden bir çantaya yerleştirin ve doğum çantanızı evin giriş kapısının yakınına koyun. Doğuma Giderken Yanınızda Olması Gerekenler önceden hazırlanırsa, doğum sancılarınız başladığında her şey elinizin altında olur ve doğum için evden çıkmanız kolaylaşır. Doktorlar tüm bu malzemelere ihtiyacınız olmadığını, ama yine de son dakikada etrafta panik halinde koşturmak yerine hazırlıklı olmanın çok daha yararlı olduğunu söylüyorlar. Doğum çantası hazırlıkları nızı yapıp içine koyacağınız başlıca eşya ve malzemeleri sizin için listeledik.

Doğum Çantası Hazırlıkları

Doğum çantası içine koyacağınız başlıca eşya ve malzemeleri önceden hazırlamak yerinde olacaktır.

  • Doğum ağrılarınızı hafifletmek için, Sıcak su torbası: Bel boşluğunuza koyduğunuzda, sırt ağrılarınızı hafifleten kompres görevi görür.
  • Doğum öncesi ve sonrası enerjinizi yükseltmek için; Yanınızda sulandırılmış greyfurt suyu bulundurabilirsiniz. İçimini kolaylaştırmak için bükülebilir bir kamış bulundurun.
    Susam: Doğum esnasında vücudunuzdaki kalsiyum ve magnezyum seviyeleri düşer. Susam tohumlan bu ihtiyacınızı karşılamaya yarar.
  • Doğum sonrası rahatınız için; Bol tişört, fanila ya da kısa gecelik: Özellikle yatarken sizi rahatsız etmeyecek yumuşak giysiler seçin.
    Çoraplar: Doğumun ilerleyen evrelerinde ve doğum sonrasında üşüyebilirsiniz. Ayaklarınızı ve bacaklarınızı sıcak tutmak için yanınızda mutlaka birkaç çift çorap götürün.

Yazının devamı için Doğuma Giderken Yanınızda Olması Gerekenler