Turkcell T11 – Özellikleri Ayrıntılı İnceleme

Turkcell T11 – Özellikleri İnceleme

Huawei firmasıyla anlaşan Turkcell T20 modelli android telefonuyla Türkiye’deki android pazarında ciddi bir atak yaptı. Kısa zamanda göz ardı edilmeyecek bir kullanıcı sayısına ulaşan T20′den sonra Çinli ZTE firmasıyla ürettiği Turkcell T10′un devamı niteliğinde Turkcell T11 modelini resmi olarak tanıtıldı. Turkcell T11 özellikleri itibariyle T10 ile T20 arasında bir noktada olacağa benziyor. Android 2.3.5 Gingerbread işletim sistemini kullanan Turkcell T11′de 256MB ram bellek mevcut ve 3.2 MP kamera bulunmakta.

Okumaya devam et “Turkcell T11 – Özellikleri Ayrıntılı İnceleme”

Ekran Kilidi Açmanın Patenti Appleda

Neredeyse bütün mobil cihazlarda kullanılan bu kilidi açma hareketinin patentini alan Apple, isterse diğer markaları patent ihlali ile suçlayabilecek.

/

Firma 2005 yılında henüz herhangi bir iPhone modeli piyasaya sürmeden önce bu patent için başvuru yapmıştı. Aradan geçen sürede kararını veren mahkeme, hareketin patentinin Applea ait olduğunu belirtti. Bu kilit açma hareketi hem iPhone hem de iPad cihazlarında kullanılıyor. Durum şimdilik çok net olmasa da Appleın bu patenti rekabet içinde bulunduğu Android işletim sistemli telefonlar için kullanması ihtimaller arasında.

Android işletim sistemine sahip telefonların büyük bir çoğunluğunda benzer bir ekran kilidi açma sistemi bulunuyor. Ancak bazı üreticiler (örneğin HTC ya da Samsung) kendi arayüzleri ile farklı çözümler de sunuyor.

Benzer durum tablet cihazlar için de geçerli. Honeycomb 3.0 kullanan modeller harici tabletlerde halen telefonlarda da kullanılan Android sürümleri tercih edildiğinden tablet cephesinde de sıkıntı olabilir. Honeycomb sürümünde ise kilit sistemi biraz daha farklı ve Appleın kullandığı yönteme pek benzemiyor.::

Galaxy Nexus, Fortified Glass ile Geliyor

Androidin yeni versiyonu Ice Cream Sandwichin amiral gemisi olması beklenen ve Samsung firması tarafından piyasaya sürülecek olan Galaxy Nexus hakkında günlerdir konuşuluyor. Fakat hala hakkında bilinmeyen birçok şey var.

Geçtiğimiz hafta, 4.65 inçlik Super AMOLED ekrana sahip olacağını öğrendiğimiz Galaxy Nexus, bugün Corning tarafından onaylanan bilgiye göre, Samsung firmasının patentli ürünü Gorilla Glass ile de üretilmeyecek. Samsungun açıklamalarına göre, Fortified Glass olarak adlandırılan camların bir başka tipi kullanılacak.

/

Samsung firması bu konuyla ilgili henüz detaylı bir açıklama yapmazken, telefonların son kullanıcıya ulaştıktan sonra test edilmesini beklemekten başka bir çaremiz yok gibi görünüyor. Zira Gorilla Glassa göre ne kadar dayanıklı olduğu ancak bu şekilde anlaşılabilecek.

::

Yazan: SDN –

For all the talk of the in recent days, theres still quite a few surrounding the flagship phone. Last week that the phones 4.65-inch screen was a standard Super AMOLED display and not a Super AMOLED Plus variation (as seen on the ), and now Corning has confirmed that the device doesnt use its trademark as you may have assumed given its high-end status. According to Samsung, however, it does use a type of fortified glass, but the company isnt getting any more specific than that. We guess well have to wait for some stress tests (or clumsy hands) to see just how well it holds up.