Açık Kaynak Antivirüs Yazılımı

Açık Kaynak Antivirüs Yazılımı

Virüsler yıllardır bilgisayar kullanıcıları için büyük bir tehdit. Artık sadece bilgisayarlar için geliştirilmiş işletim sistemlerine değil, mobil işletim sistemlerine de zarar veren virüslerden korunmanın en etkili yolu ise başarılı bir antivirüs uygulaması kullanmak.

/

ClamWin, Linux kullanıcılarının vazgeçemediği antivirüs uygulaması ClamAV motorunu kullanan ve Windows işletim sistemlerinde kullanabileceğiniz, tamamen ücretsiz, açık kaynak bir antivirüs yazılımı.

Programın sıkça güncellenen virüs veritabanı oldukça geniş. 

Açık Kaynak kodlu yazılımların en büyük avantajı geliştirilmeye açık olmaları.

Trend Micro SafeSync Hakkında Her Şey!

Verileri saklamak ve yedeklemek için hala bir sabit disk kullanıyorsanız, iki kere daha düşünün. Donanımlarınızın bozulması, çalınması gibi istenmeyen durumlarda mağdur olmak istemiyorsanız, bulut çözümlerinden biriyle tanışsanız fena olmaz.

Güvenlik yazılımları alanındaki 20 yıllık deneyimini, yedekleme ve saklama konusunda da konuşturan Trend Micro, SafeSync adını verdiği yazılımla, bu işi en iyi şekilde çözmeyi hedefliyor.

Videoyu İzleyin

Yazılımın deneme sürümünü kurduk, kullandık ve neler sunduğunu bir videoda paylaştık.

İlgili Videolar

Trend Micro SafeSyncin nasıl kurulduğundan tutun da, nasıl kullanıldığına ve ipuçlarına kadar her şeyi bu videoda bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey arkanıza yaslanmak ve izlemek.

Çok Geç Olmadan

Tüm yönleriyle ele aldığımız online yedekleme çözümü, her ne kadar ihtiyaçmış gibi görünmese de, başınıza gelmesi muhtemel bir kazadan sonra değeri çok daha iyi anlaşılacak bir hizmet olduğunu söyleyebiliriz.

O nedenle siz, siz olun ve şimdiden önemli dosyalarınızı bulut ortamına taşımanın çaresine bakın.

::

Androidlere Virüs Saldırısı

Googleın cep telefonu ve tabletler için geliştirdiği işletim sistemi Android, son zamanlarda malwarelerin hedefi haline gelimiş durumda. Intelin bir parçası olan antivirüs firması McCafeenin yayınladığı rapora göre 2011in ikinci yarısında Android tabanlı kötücül yazılım sayısınde yüzde 76 oranında bir artış yaşanmış.

Şu an için en çok kötücül yazılıma sahip işletim sistemi Nokianın Symbian OSu gibi görünüyor. Ancak McAfee çalışanları, Androidin kısa zamanda Symbianı bu konuda geçeceğini düşünüyor.

/

McAfee, Android için geliştirilen kötücül yazılımların artışına dikkat çekerken, diğer taraftan Appleın Mac OSu için de aynı durumun söz konusu olduğunu da belirtiyor. Bu zamana kadar Mac OS, kötücül yazılım geliştirenler tarafından hep ikinci planda tutuldu.

Ancak Appleın ve ürünlerinin gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte artık Mac OS da tehlike altında. Geçtiğimiz yıldan bugüne dek Mac OS için geliştirilen kötücül yazılımlarda da yüzde 38 oranında bir artış görünüyor.