Apple Akıllı TV iTV önümüzdeki yıl geliyor

Apple Akıllı TV iTV önümüzdeki yıl geliyor

Bu haberde ne kadar gerçeklik payı var henüz bilemiyoruz ancak; sosyal medyada yer alan haberlere göre Apple’ın üzerinde çalışmaları sürdürdüğü ve önümüzdeki yıl raflarda yerini alması beklenen Apple TV ya iTV adıyla anılması muhtemel akıllı televizyonları bizlerle buluşacak.

Okumaya devam et “Apple Akıllı TV iTV önümüzdeki yıl geliyor”

Apple, 3D Harita Hizmeti Verecek

iOS cihazlarında Googleın harita hizmetini kullanan Apple, yeni bir harita hizmetiyle karşımıza çıkabilir. Çünkü Apple, İsveç asıllı teknoloji firması C3ü satın aldı.

C3 firması, yaptığı 3 boyutlu haritalar ile tanınan bir firma. Henüz tüm dünya için olmasa da hizmet verdikleri yerler için oldukça güzel gözüken 3 boyutlu haritalar yayınlıyorlar. Appleın C3ü alması da ilerde 3 boyutlu harita hizmeti vereceği olarak yorumlanıyor. Henüz satın alımla ilgili resmi bir açıklama yayınlanmadı fakat işlemin kesinleştiği belirtiliyor.

Ne zaman gelir?

Apple, firmayı satın aldı fakat akıllara gelecek en önemli soru ne zaman ve hangi modellere geleceği olacaktır. Buna en güzel örneği Siri ile verebiliriz. Siri firması bundan yaklaşık bir buçuk sene önce Apple tarafından alınmış, yine de kendi ismiyle iOS cihazlarda hizmet vermeye devam etmişti. Fakat iPhone 4Sin çıkışıyla birlikte Siri, firmanın ismiyle bir özellik haline gelmiş ve sadece iPhone 4Se özel olmuştu.

C3ün geliştirdiği 3 boyutlu haritaların da her iPhone için olmayacağını, hatta iPhone 4Se bile gelemeyeceğini söyleyebiliri. Belki de 3 boyutlu harita özelliği daha büyük ekrana sahip olmasından dolayı yeni iPad modeline gelebilir.

 

iPhone 4S Maltaya Var Bize Yok!

Şu an 29 ülkede satışta olan iPhone 4Snin, 11 Kasım tarihi itibarıyla 15 ülkede daha satışa çıkacak olmasıyla toplam satıştaki ülke sayısı 44e çıkmış olacak.Appleın yıl sonuna kadar 70 ülkede satışa sunmayı planladığı iPhone 4S tahmin edeceğiniz gibi ülkemizde hala resmi distribütör kanalı ile giriş yapmadı.Açıklanan 15 ülke şunlar Arnavutluk, Ermenistan, Bulgaristan, El Salvador, Yunanistan, Guatemala, Hong Kong, Malta, Karadağ, Yeni Zelanda, Panama, Polonya, Portekiz, Romanya ve Güney Kore.::