Geleceğin Otomobil Sürüş Teknolojisi

Otomobillerle teknoloji arasındaki iş birliği günümüzde en üst düzeye ulaştı. Eskiden sadece belirli modellerde yaşanan bu ortaklık şimdi hemen hemen tüm araçlarda standart hale geliyor.

Ekranlar Bilgisayar Olacak

Yol bilgisayarları, GPS, sürücü destek sistemleri derken bu teknolojik gelişmelerin geleceği çok daha farklı bir yana ulaşacak.

Tüm bu teknolojik cihazların tek bir ekranda toplanmasına ne dersiniz? 2020 yılı için piyasaya sürülmesi beklenen bu teknoloji otomobil ekranlarını tam anlamıyla bir bilgisayara çeviriyor. İşte bu ilginç araç teknolojisinin tanıtıldığı video.

::

 

2012 Model Kara Şimşek Ortaya Çıktı

Gelişen teknolojiyle birlikte otomobil firmaları çok daha farklı ve özel tasarımlara sahip araçlar hazırlamaya başladı. Bu özel konseptler firmaların tasarım ve üretim güçlerini teşmil ediyor. Chevrolet, 2012 yılı için hazırladığı konseptlerden birini bugün tanıttı.

Mini Turbo

/

Corvette Z06 adlı bu araç yeni nesil otomobil teknolojisi sayesinde turbo gücü ufak bir gövde altına gizlemiş. V8 motorlu bu acın 400 beygirlik gücü var. 131 milyon dolarlık yatırımın ürünü olan araçla ilgili daha detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.