İşte Yeni Nokia Asha Telefonlar

Bugün sizlere ile duyurduğumuz Nokia World 2011 etkinliğinde Lumia 800 ve Lumia 710un dışında, S40 işletim sistemini kullanan 4 yeni model daha tanıtıldı.

Asha, Hindu dilinde umut anlamına geliyor. Nokia Asha ailesinin fertleri şöyle

Nokia Asha 303

Asha 303 özenle seçilmiş materyali ve metalik dokusuyla oldukça çarpıcı bir tasarıma sahip. 2,6 inçlik kapasitif dokunmatik ekran ile yüksek kaliteli QWERTY klavye bu telefonda harmanlanıyor. Nokia Asha, internet ve sosyal ağlarda kullanım kolaylığına odaklanarak tasarlandı.

/

Cihaz hızlı internet deneyimi sunmak için 1 GHz işlemci, 3G ve WLAN özelliklerinden yararlanıyor. Ana ekrandan kolaylıkla ulaşılabilen deneyimin merkezinde sosyal ağlar, e-posta ve anında mesajlaşma bulunuyor. Nokia Asha 303, web sayfalarını yüzde 90a kadar sıkıştırma özelliği ile internete daha hızlı ve ekonomik giriş imkanı sunan bulut tabanlı Nokia Tarayıcıyı destekliyor.

Eğlence ve uygulamalar da Nokia Asha 303ün en önemli özellikleri arasında. Popüler mobil oyun Angry Birds Lite ve Facebook, Chat, Whatsapp gibi pek çok evrensel uygulama desteğinin yanında (belirli pazarlarda) Series 40 için geliştirilmiş olan Nokia Haritalar Nokia Asha 303te mevcut. Fiyatlar pazara ve operatöre göre değişebilmekle birlikte Nokia Asha 303ün tahmin edilen perakende satış fiyatı vergiler hariç 115 Euro. Ürünün 2011in son çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.