Messi tarihe geçti!

Barça, etkileyici performansını Santander karşısında da devam ettirdi; Messi tarihe geçti

Barcelona evindeki etkileyici performansını Santander karşısında da devam ettirdi; Arjantinli yıldız Messi tarihe geçti.
La Liga’da zirve yarışı veren Barcelona, henüz galibiyetle tanışamayan Racing Santander’i Camp Nou’da konuk etti.
11. dakikada sahneye çıkan Arjantinli yıldız Messi, takımını öne geçiren gole imzasını atarken; Barcelona tarihinin en çok gol atan ikinci futbolcusu olma unvanını tek başına eline geçirdi. Messi, kulüpteki toplam gol sayısını 195’e çıkarırken; 194 gollü Macar Ladislau Kubala’yı geride bıraktı.

Katalan devi, 28. dakikada Xavi ile farkı 2’ye çıkardı ve ilk yarıyı 2-0 önde tamamladı. 68’de kendisinin ikinci, takımının 3. golüne imza atan Messi, skoru 3-0’a taşıdı. La Liga’daki gol sayısını 10’a çıkaran Arjantinli yıldız, kulüpteki toplam gol sayısını da 196 yaptı.

Kalan sürede skorda bir değişiklik olmadı ve Barcelona, Messi’nin kulüp tarihindeki yerini bir kez daha sağlamlaştırdığı maçı 3-0 kazandı.

Evinde yaptığı 4 maçta fileleri 24 kez havalandıran ve kalesinde gol görmeyen Barcelona, 7 maç sonunda puanını 17’ye çıkardı. Konuk Santander ise 2 puanda kaldı ve yine galibiyet alamadı