Otomobiller Ne Kadar Güvenli?

Bir otomobili satın alırken mutlaka değerlendirdiğiniz kriterler arasında performans, tasarım, yakıt tüketimi, satış sonrası teknik destek, yedek parça gibi seçenekler vardır. Bu kriterler arasında olmazsa olmazlardan biri de Güvenlik.

Yeni otomobiller tasarlanırken, Ar-Ge harcamalarının büyük kısmı, güvenlik meselesine ayrılmış durumda. Örneğin Avrupada, bu araştırmalar için yılda 200 Milyar Euronun harcandığını öğrendik. Tüm bu çalışmalarda gelinen son noktayı merak ediyor musunuz?

Editörlerimiz Yollarda!

İlgili Videolar

Fordun özel tasarlanmış bir tırla çıktığı Geleceğin Güvenlik Teknolojileri turu Türk Telekom Arenadaydı. Ford, 35 kenti kapsayan Avrupa turunun İstanbul durağında yaptığı aktiviteler ile inovatif güvenlik teknolojilerini tanıttı.

ShiftDelete.Net de bu etkinlikteydi. Yeni Ford Focusu deneyerek, izlenimlerimizi, bu videoda sizlerle paylaştık.

Otomobilin üzerinde bulundurduğu teknolojiler nedeniyle Ford Focus üzerindeki çalışmalarımız devam edecek gibi görünüyor. İlerleyen günlerde, yine ilginç videolarla ekranlarınızda olacağız.

Yeni Nesil Ford Focus RS En Erken 2013te

Ford binek otomobiller global müdürü Gunner Herrmann yaptığı açıklamada Fordun en ateşli hot-hatchi Ford Focus RSin yollara en erken 2013 sonlarında ya da 2014 başlarında çıkacağını belirtti.

 

/

Ford Focus ST

Herrmann, yeni nesil Focus RSin önceki modelin 305 beygirlik gücüne karşılık daha güçlü olacağını ve dört tekerden çekişe geçmek yerine önden çekişli sisteme devam edeceklerini açıkladı.

Yeni nesil Ford Focus RSte, ufak kardeşi Ford Focus STde bulunan 2.0 litrelik 250 beygir üreten motorun, modifiye edilerek 350 beygire çıkarılmış hali kullanılacak. Ayrıca yeni Ford Focus RSte, Fordun özel olarak geliştirdiği Revoknuckle süspansiyon sistemini kullanılacağı da belirtiliyor.