Galaxy Nexus Yakında Geliyor

Googleın mobil cihazlar için geliştirdiği işletim sistemi Androidin 4. sürümünü kullanan ilk model olan Samsung Galaxy Nexus, bu ayın sonlarına doğru satışa sunuluyor.

/

Droid-Life internet sitesinin haberine göre ABDli operatör Verizonun gelecek ürünlerini gösteren bir ekran görüntüsünde telefonun Kasım ayının 21inde piyasaya sürüleceği görülüyor.

Ayın 21i tarihinin gerçek olması çok muhtemel. Zira ABDde tüketimin tavan yaptığı ve çılgın alışveriş rakamlarına ulaşıldığı Şükran Günü ve Black Friday günleri bu haftaya denk geliyor. Okumaya devam et “Galaxy Nexus Yakında Geliyor”

Galaxy Nexus, Fortified Glass ile Geliyor

Androidin yeni versiyonu Ice Cream Sandwichin amiral gemisi olması beklenen ve Samsung firması tarafından piyasaya sürülecek olan Galaxy Nexus hakkında günlerdir konuşuluyor. Fakat hala hakkında bilinmeyen birçok şey var.

Geçtiğimiz hafta, 4.65 inçlik Super AMOLED ekrana sahip olacağını öğrendiğimiz Galaxy Nexus, bugün Corning tarafından onaylanan bilgiye göre, Samsung firmasının patentli ürünü Gorilla Glass ile de üretilmeyecek. Samsungun açıklamalarına göre, Fortified Glass olarak adlandırılan camların bir başka tipi kullanılacak.

/

Samsung firması bu konuyla ilgili henüz detaylı bir açıklama yapmazken, telefonların son kullanıcıya ulaştıktan sonra test edilmesini beklemekten başka bir çaremiz yok gibi görünüyor. Zira Gorilla Glassa göre ne kadar dayanıklı olduğu ancak bu şekilde anlaşılabilecek.

::

Yazan: SDN –

For all the talk of the in recent days, theres still quite a few surrounding the flagship phone. Last week that the phones 4.65-inch screen was a standard Super AMOLED display and not a Super AMOLED Plus variation (as seen on the ), and now Corning has confirmed that the device doesnt use its trademark as you may have assumed given its high-end status. According to Samsung, however, it does use a type of fortified glass, but the company isnt getting any more specific than that. We guess well have to wait for some stress tests (or clumsy hands) to see just how well it holds up.