Geleceğin Otoları Ve Tabletleri Nasıl Olacak?

Mikro çipler ve sensörler sayesinde teknolojik cihazlar müthiş işler yapabiliyor. Peki bu teknolojiler gelecekte hayatımızı nasıl değiştirecek?

Geleceğin otomobilleri sürücülere ne gibi kolaylıklar sunacak. Günümüzün popüler mobil cihazları önümüzdeki yıllarda nasıl evrim geçirecek?

İşte Geleceğin Teknolojileri

İlgili Videolar

Tüm bu soruları Freescale EMEA Saha Uygulama Mühendisliği Direktörü Jean-Cristophe Bodete yönelttik.

::

Pentagon Siber Savaş Kararı Aldı

Siber savaş tanımı komplo teorisyenlerinin son günlerde bol bol deyindiği bir konu. Geleceğin savaşlarının artık sanal dünyada yapılacağını iddia eden bu teori şimdiye kadar gerçeğe dönüşmedi.

Ufak devletler arası sanal saldırılar olsa da devasa siber savaşları şimdiye kadar görmedik. Dün Pentagon yaptığı basın açıklamasıyla bundan sonra siber saldırıları savaş nedeni (casus belli) olarak göreceğinizi belirtti.

Dünyanın İlk Siber Savaşı İçin Kıyamet Saati Kuruldu

/

Peki, son günlerde artan siber saldırılardan bunalan Pentagon bu savaşı nasıl gerçekleştirecek? Bilim kurgu filmlerindeki gibi kendine saldıranlara Pentagon özel tim ya da füze  yollamayacak.

Salldırı yaptığı tespit edilen ülkelerin kritik sistemlerine özel hazırlanmış malware ve zararlı yazılımlar yollanacak. Pentagonun bu kararı ilk hangi ülkeye uygulayacağı ise şimdilik bilinmiyor. ABD böylece okyanusun ötesinden düşman olarak gördüğü ülkelerin teknolojik hayat damarlarını kesecek.

::