Mıhlı Şelalesi Gezi Rehberi

Altınoluk çevresinde gezilecek doğal güzellikler o kadar çok ki. Bu doğal güzelliklerden biri de Çanakkale’ye bağlı Küçükkuyu Mıhlı Şelalesi ’dir.

Mıhlı Şelalesine nasıl gidilir?

Altınoluk’tan Küçükkuyu merkeze gitmeden sağda tabela bulunmaktadır. Tabelayı takip ederseniz yaklaşık 5 km sonra şelaleye varabilirsiniz. Şelalenin yolunun bir kısmı stabilize fakat geri kalan kısmı patika olduğu için ulaşım biraz zor. Altınoluk tatili için bu civardaysanız herşeye rağmen bu yolda devam edip bu doğal güzelliğe gitmeli ve doğa harikasını görmelisiniz.

Mıhlı Şelalesi Gezi Rehberi
Okumaya devam et “Mıhlı Şelalesi Gezi Rehberi”

İstanbul Avrupa Yakası Piknik Alanları

Baharla beraber piknik mevsimi açıldı. İstanbul trafiğinden ve kalabalığından bunalanlar için hafta sonu piknik ve mesire alanlarında gün geçirmek çok güzel dinlenme imkanı sağlamakta. Hafta içi yorulup piknik için hafta sonu da uzak yerlere gitmenize gerek yok. Şehre çok yakın olamsına rağmen şehrin karmaşasından uzakta birçok mesire alanı var. Piknik yeri seçiminde kolay ulaşım, tuvalet ve su sıkıntısı olmaması piknik alanı seçimini önemli ölçüde etkilemektedir. Avrupa yakasında oturanlar için yakın mesire yerlerinden bazılarını sizler için sıraladık.

İstanbul piknik alanları

Okumaya devam et “İstanbul Avrupa Yakası Piknik Alanları”

Kınalıada Gezi Rehberi

1,5 kilometrekarelik alanıyla Prens Adaları’nın en küçüklerinden biri olan Kınalıada, aynı zamanda en fazla imarlaşmış olanlardan. Çınar Tepesi (115 m.), Teşrifiye Tepesi (110 m.) ve Manastır Tepesi (93 m.) olmak üzere üç tepeden oluşan Kınalı’da ne fayton var ne de araba… Aslına bakarsanız ihtiyaç da yok; çünkü adayı bir uçtan bir uca katetmek sadece 25-30 dakika sürüyor. Çocuklu ziyaretçiler için bu açıdan çok uygun ama her yere yürüyerek ya da bisikletle gitmek zorundasınız, unutmayın!

Kinalıada Gezi Rehberi
Okumaya devam et “Kınalıada Gezi Rehberi”