Google+ Markalara da Açıldı!

Sosyal paylaşım sitelerinde geride kalmak istemeyen Google, Facebooka rakip olarak sunduğu en yeni ürünü olan Google+ hizmetini, daha geniş kitlelerin kullanımına açtı.

Daha önce sadece gerçek kişilerin hesaplarının açılmasına izin veren servis, şimdi markaların da hizmetinde olacak.

Tanıtım videosu

Google+ üzerinde açılacak olan markalara ait sayfaların, video sohbet hizmetinden faydalanarak çok daha farklı bir iletişim metodu sunması bekleniyor.

Henüz herkese açık değil!

Bir Google Apps kullanıcısı olarak bu hizmeti denediğimizde, henüz hazır olmadığı ve yakında açılacağına dair mesaj ile karşılaştık.

/Siz de denemek isterseniz .

Daha geniş kitlelerin kullanımı için atılan bu adımın Google Apps kullanıcılarının veya bazı bölgelerdeki Google kullanıcılarının hayata geçirememesi ise biraz talihsizlik gibi görünüyor.

Örnek sayfalar

Bu imkandan faydalanarak açılan Google+ sayfalarından bazıları şöyle

, , , , ,

::

Google +1 Resimlere de Geldi

Google, Mart ayında başlattığı arama sonuçlarının kullanıcılar tarafından değerlendirilmesi ve paylaşılabilmesi özelliğinden çok iyi geri dönüşler elde etmiş gibi görünüyor.

Firma, robotların ve detaylı formüllerin yanı sıra canlı kullanıcılardan elde edilen bu geri dönüşler sayesinde, arama listelerindeki sıralamaları çok daha iyi yapabiliyor.

Rakiplerle farkı açmak istiyor

/

Bing ve gibi rakiplerinin soluğunu ensesinde hisseden Google, bu özelliği daha geniş alanlara yayarak, aradaki farkı korumaya çalışıyor. Googleın +1 butonu şimdi de resim aramalarında kullanılmaya başlandı.

Firmanın resmi blogu üzerinden yapılan duyuruyla bazı bölgelerde kullanıma açılan bu servis sayesinde resim aramalarından elde edilen sonuçların kalitesinin de artırılması planlanıyor.

Plusa destek geliyor

Bu genişlemenin bir diğer faydası da, Google Plus üzerinde görülecek olan bu paylaşımın, Facebooka rakip olan yeni servisin kullanımına da değer katacak olması.

Dünyadaki tüm bölgelerde aktif olmayan bu yeni özelliğin kısa sürede ülkemizde de kullanıma açılması bekleniyor.