Yatırım Ajansı Almanyaya gitti Opel Ar-Ge teşvikleriyle ilgilendi

Yatırım Ajansı Başkanı İlker Aycı Almanyada Opel Avrupa Başkanı Reilly ile biraraya geldi. Opel, yatırım konusunda kesin bir ifade kullanmazken, özellikle Ar-Ge yatırımlarına yönelik teşviklerle ilgilendiğini ortaya koydu

Yatırım Ajansı Almanyaya gitti Opel Ar-Ge teşvikleriyle ilgilendi

Levent Köprülü

Hükümetin Türkiyeye yeni otomotiv yatırımları çekilmesi konusundaki çabaları devam ederken, Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı İlker Aycı ile Opel Avrupa Başkanı Nick Reilly arasında uzun zamandır konuşulan görüşme de geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Reilly, görüşmede Opelin olası yatırımı konusunda net bir ifade kullanmazken, Ar-Ge teşviklerinin kendileri açısından dikkat çekici olduğunu ifade etti. 2001 krizinde Türkiyedeki üretim tesisini kapatmak zorunda kalan Opeli yeniden yatırıma davet etmek için Yatırım Ajansı Başkanı ile Opel Avrupa yönetimini biraraya getiren görüşme, nihayet ekim ayının ortalarında Almanyada gerçekleşti.

Okumaya devam et “Yatırım Ajansı Almanyaya gitti Opel Ar-Ge teşvikleriyle ilgilendi”

Smokin, 150. yaşını kutluyor

Resmi yemeklerin, özel günlerin ve kutlamaların en önemli davetlilerinden smokin, 150. yaşını bir sergiyle kutluyor.


Resmi yemeklerin, özel günlerin ve kutlamaların en önemli davetlilerinden smokin (tuxedo), 150. yaşını bir sergiyle kutluyor.

Londra Moda Kolejinin hazırladığı Tarihi Smokin Cemiyeti adlı gezici sergi, New Yorkda açıldı.

İlk kısa yemek ceketi, Londrada Savile Row tarafından 1860da VII. Kral Edward için dikilmişti.

Amerikalı milyoner James Potter, 1880lerde İngiltereyi ziyaret ettiğinde, bu yeni stil ceketlerden edindi ve evine götürdü.

Potterın Tuxedo Parktaki şehir kulübündeki erkekler, onu örnek alarak giyinmeye başlayınca moda New Yorka yayıldı ve bu ceketler özellikle ABDde tuxedo ya da tux olarak anılmaya başladı.