Apple, iOS 5in Pil Tüketim Sorununu Çözdü

Apple firması, yeni işletim sistemleri iOS 5 ile birlikte iPhone 4Slerin hızlı pil tüketim problemini kabul etti. Ayrıca bu konu üzerinde çalışmalarının sürdüğünü belirterek, en kısa zamanda kullanıcıların bu problemini çözeceklerini açıkladı.

/

Hatta açıklamakla kalmayarak, geliştiricilere iOS 5.0.1 beta sürümünü göndererek, problemin çözüldüğünü ve birçok hatanın da düzeltilerek yakın zamanda kullanıcılara sunulacağını belirtti.Bu yama ile birlikte, Avustralyalı kullanıcıların ses tanımasının kolaylaştırıldığı, iCloud ile dosya senkronizasyonu probleminin çözüldüğü söyleniyor.

Bakalım iOS 5.0.1 kullanıcılarla ne zaman buluşacak?

::

Siri, iPhone 4 Üzerinde Çalışır mı?

Apple firması, geçtiğimiz hafta yeni işletim sistemi iOS 5 ve yeni akıllı telefonu iPhone 4Si duyurdu ve telefonun yeni özellikleriyle gövde gösterisi yaptı. Bu özelliklerin en önemlisi olarak kabul edebileceğimiz Siri, bildiğiniz gibi sesli komuta yanıt veren ve iPhoneunuzu bir nevi sekterete çeviren bir uygulama.

Peki bu uygulama, eski versiyon olan iPhone 4te çalışabiliyor mu dersiniz? Aşağıdaki videoyu izlediğinizde, uygulamanın iPhone 4 üzerinde de çalışabildiğinin kanıtlandığını görebilirsiniz. Tabii biraz yavaş çalışıyor ve muhtemelen henüz efektif durumda değil ama yine de eski iPhoneun gücünü de bir kez daha görmüş oluyoruz.

::

Turkcell, iPhone 4Se Hazırlanıyor

iPhone 5 beklerken iPhone 4S ile yetinmek zorunda kalan teknoloji tutkunları şimdi de başka bir bekleyişin içinde.

Resmi olarak açıklanan iPhone 4Sin ülkemize ne zaman ve hangi fiyattan geleceğine dair söylentiler ayyuka çıkmış durumda.

O fotoğraf

Elimize ulaşan resmi bir haber olmamasına rağmen, Turkcell tarafında bazı hazırlıkların yapıldığına dair duyumlar aldık.

Bunlardan biri de Turkcell İletişim Merkezlerindeki (TİM) en çok kullanılan hizmetlerden biri olan Telefon Yedekleme cihazlarına iPhone 4S güncellemelerinin yapılması.

Fotoğrafı gönderen ve isminin açıklanmasını istemeyen okurumuza teşekkürler.

::