Apple iPhone 4S 16 GB Beyaz

Apple iPhone 4S 16 GB Beyaz

Apple iPhone 4S tüm özellikleri

Apple, iPhone 4S ile iPhone serisine eklediği inanılmaz özellikler ile kaldığı yerden devam ediyor.

Çift çekirdekli A5 işlemci ile eskisine göre daha fazla güç sunuyor. Yeni lens ile birlikte 8 Megapiksel kamera ve 1080p Full HD video çekimleri sunuyor.

Yeni iPhone’da asistanınız Siri tüm işlernizi yapmak için hazır bekliyor. Tüm yapmanız gereken ondan ne istediğinizi söylemek. Okumaya devam et “Apple iPhone 4S 16 GB Beyaz”

Apple, 3D Harita Hizmeti Verecek

iOS cihazlarında Googleın harita hizmetini kullanan Apple, yeni bir harita hizmetiyle karşımıza çıkabilir. Çünkü Apple, İsveç asıllı teknoloji firması C3ü satın aldı.

C3 firması, yaptığı 3 boyutlu haritalar ile tanınan bir firma. Henüz tüm dünya için olmasa da hizmet verdikleri yerler için oldukça güzel gözüken 3 boyutlu haritalar yayınlıyorlar. Appleın C3ü alması da ilerde 3 boyutlu harita hizmeti vereceği olarak yorumlanıyor. Henüz satın alımla ilgili resmi bir açıklama yayınlanmadı fakat işlemin kesinleştiği belirtiliyor.

Ne zaman gelir?

Apple, firmayı satın aldı fakat akıllara gelecek en önemli soru ne zaman ve hangi modellere geleceği olacaktır. Buna en güzel örneği Siri ile verebiliriz. Siri firması bundan yaklaşık bir buçuk sene önce Apple tarafından alınmış, yine de kendi ismiyle iOS cihazlarda hizmet vermeye devam etmişti. Fakat iPhone 4Sin çıkışıyla birlikte Siri, firmanın ismiyle bir özellik haline gelmiş ve sadece iPhone 4Se özel olmuştu.

C3ün geliştirdiği 3 boyutlu haritaların da her iPhone için olmayacağını, hatta iPhone 4Se bile gelemeyeceğini söyleyebiliri. Belki de 3 boyutlu harita özelliği daha büyük ekrana sahip olmasından dolayı yeni iPad modeline gelebilir.

 

iPhone 4S Yakında Geliyor

Merakla beklenen yeni iPhone 4Sin Türkiye macerası  ile ilgili detaylar yavaş yavaş belli olmaya başladı.

İsmini açıklamak istemeyen ve telefonu satışı yapan bir firmada çalışan yetkiliden aldığımız bilgilere göre iPhone 4S, Aralık ayının ortalarında Türkiyede de satışa sunulacak.

Halen satışta olan iPhone 4 ise 4Sin gelmesiyle sadece 8 GBlık versiyon olarak piyasaya sürülüyor. Bu yeni iPhone 4 sürümü ise Kasım ayının ikinci yarısından itibaren hem kontratlı hem de kontratsız olarak raflardaki yerini alacak. iPhone 4S için belirlenen fiyat ise halen kontratlı olarak satılan iPhone 4teki ile benzer olacak.

Halen operatörler sözleşmeli olarak ortalama ayda minimum 100 TLlik, 24 aylık paketlerle iPhone 4 satıyor. iPhone 4Sin başlangıç fiyatı ise yine aylık 110-125 TL x 24 ay civarında olacak (aradaki fark kurdan kaynaklanıyor). Sözleşmesiz olarak ise yine 16 GBlık versiyonun fiyatı 2000-2200 TL civarında olacak (Aralık ayı ortalarına kadar Avro kurunda bir değişiklik olmazsa).