Kensington AssistOne iPhone Araç Kiti

Araç içinde cep telefonuyla konuşmanın, direksiyon başındayken ciddi tehlike yarattığını biliyorsunuzdur. Cep telefonuyla konuşma esnasında ellerin bir şekilde telefona bağımlı kalması, araba sürüşünde ciddi sıkıntılar yaratabiliyor. Kensington da bu durumun farkında olup, iPhone kullanıcılarına özel bir araç kiti geliştirmiş. Bakalım Kensington AssistOne bize neler sunuyor…

/

Basit bir iPhone standından fazlasını veren Kensington, iPhoneunuzun rahatına önem veren bir ürün. Alt tarafta yer alan port hareket edebiliyor olmasıyla, kitin üzerine takarken ve çıkarırken daha rahat davranmanıza olanak sağlıyor. Eğer bu port öne ve arkaya hareket edemiyor olsaydı, cihazı üzerinden çıkarmaya çalışırken kırılma gibi problemler yaşanabilirdi. Üst tarafta, yine esnek bir yapıda tasarlanmış bir tutacak yer alıyor. Alt taraftan port kısmı ürünü kavrıyorken, üst taraftan da bu parça yardımıyla iPhoneunuzu sabitleyebiliyorsunuz. Ayrıca, biraz daha büyük Apple telefonlar için üst taraf, yarım santim kadar daha uzayabiliyor. Telefonunuzu yasladığınız yüzey ise son derece yumuşak bir madde ile kaplanarak, telefonun arka yüzeyinin herhangi bir şekilde çizilmesi engelleniyor. Ayrıca ürün, 90 derece sağa veya sola dönerek iPhoneun özellikle navigasyon özelliğini çok daha efektif bir şekilde kullanmanıza olanak sağlıyor.  Ürünün asıl amacı, iPhoneunuzu araç içinde koruyarak şarj etmek olsa da, beraberinde getirdiği ekstralar da Kensington AssistOneı işlevselleştiriyor. Ürünün arkasında bulunan hoparlör, handsfree konuşmalarında sesi duymanıza olanak sağlıyor. Tabi eğer yetmez derseniz, alt taraftaki 3.5 mm çıkışından arabanızdaki müzik çalara ses kablosu geçirerek aramalarda elde edeceğiniz ses miktarını artırabilirsiniz. Kensington AssistOneın beraberinde gelen 2 ayrı bağlantı parçası, kiti aracınızın istediğiniz noktasına bağlamanıza olanak sağlıyor. Bunlardan biri arabanızın klima çıkışındaki ızgaralara takılması için tasarlanmışken, diğeri de cama takılan bir vantuz biçiminde. Vantuz olanı, cama beklenenin çok daha üzerinde bir sağlamlıkta yapışıyor. Hatta bu özelliğiyle ofisimizde eğlence kaynağı olduğunu da söylemeden geçmeyelim 🙂 iPhone ile ses bağlantısını Bluetooth üzerinden sağlayan araç kiti, üzerinde bir tane daha tuş bulunduruyor. Bu tuşa bastığınız anda takılı olan iPhoneun sesli komut özelliği çalışır hale geliyor. Siz de gerekli komutu vererek telefona istediğiniz şeyi yaptırabiliyorsunuz.  Eğer iPhoneunuz ve aynı zamanda arabanız varsa, araç kiti olarak Kensingtonu tercih edebilirsiniz. Ürünün tek eksisi dahili hoparlörünün sesinin biraz kısık olmasıyken, sunduğu özellikler ile bu açığı kapatabiliyor. 100 dolar seviyesindeki fiyata sahip olan Kensington AssistOne araç kiti işinizi görecektir.

Basit bir iPhone standından fazlasını veren Kensington, iPhoneunuzun rahatına önem veren bir ürün. Alt tarafta yer alan port hareket edebiliyor olmasıyla, kitin üzerine takarken ve çıkarırken daha rahat davranmanıza olanak sağlıyor. Eğer bu port öne ve arkaya hareket edemiyor olsaydı, cihazı üzerinden çıkarmaya çalışırken kırılma gibi problemler yaşanabilirdi.