Tata Vista İnceleme

Bu satırların yazarının eline geçtiğimiz günlerde bir şans geçti. Tata Vistayı test etmek… Açıkçası biraz önyargılı yaklaştık. Bilindiği gibi Tata, üstün imajı veya üstün güvenliği ile tanınan bir marka değildi. Lakin son zamanlardaki ataklarını göz ardı etmek ve ön yargılı davranmak hata olurdu. 

Bu nedenle fırsatı kaçırmadık. Tata, Hindistanın en büyük şirketi ve dünyanın en büyük on sekizinci otomobil üreticisi. Jaguar ve Land Rover gibi lüks firmaları satın alarak imajına önemli bir katkıda bulundu. Bize de küçük sınıf temsilcisi Vistayı test etmek kaldı.

Land Rover Defendera Yeni Motor

Land Rover Defender, uzun yıllardan beri ülkemizde askeriyede de bolca kullanılan bir arazi aracı. 2012 yılında güncellemeye gidilen Land Rover Defender, artık yeni motoruyla satılacak.

Yeni Motor

/

EU5 yönetmeliklerini karşılamak amacıyla 2.4 litrelik dizel motor, 2.2 litrelik motor ile değiştiriliyor. Yeni motor 120 beygir güç ve 360 Nm tork üretecek. Bir önceki 2.4 litrelik motor 265 Nm tork üretiyordu. Hızlanma değerlerinde herhangi bir değişim olmazken, önceki modelin 130 km/hlık son sürati, yeni modelde 145 km/ha çıkıyor.

Hali hazırdaki GFT MT 82, 6 ileri vitesli şanzımanın kullanılmaya devam edeceği açıklanırken, yeni motora ek olarak, iç tasarımda iki opsiyon paketi daha eklenecek.