İşte Motorola Droid RAZRın Çıkış Tarihi

Motorola, yeni telefonu Droid RAZRın çıkış tarihini açıkladı. Android 2.3 kullanan telefon 11 Kasımda saat 11i 11 geçe satışa çıkacak. Yani 11.11.11 tarihinde 11:11 saatinde Droid RAZR, ilk sahiplerine kavuşacak.

Drodid RAZR çift çekirdekli 1.2 GHz işlemciye, 1 GB Rame ve 1080p video çeken 8 megapiksel kameraya sahip. 16 GB dahili hafızası bulunan telefona ayrıca 16 GB Micro SD takviyesi de yapılabiliyor.

/

Tam da Android 4.0lı Samsung Galaxy Nexusun çıkacağı ayda Android 2.3 kullanan Motorola Droid RAZR ne kadar başarılı olur bilemiyoruz fakat bize tarihi, özellikle de çıkış saatiyle çok zorlama yapılmış gibi geldi. Okumaya devam et “İşte Motorola Droid RAZRın Çıkış Tarihi”

WP7ler Görüntülü Görüşmeye Kavuştu

Windows Phone 7 sahipleri için eksik olan görüntülü görüşme özelliği sonunda geldi. Halihazırda iPhone, Android ve PClerde görüntülü görüşmeye imkan veren Tango uygulaması artık Windows Phone 7de de hizmet veriyor.

Dün akşam itibariyle Windows Phone 7 Marketplacede yerini alan Tango uygulamasının en önemli özelliği platformlar arası görüntülü görüşmeye imkan vermesi. Yani aslında Whatsappın platformlar arası mesajlaşma sisteminin görüntülü görüşme hali diyebiliriz.

Yani sizin Windows Phone 7 telefonunuz var ve uzaktaki arkadaşınız iPhone kullanıyor. İkinizde de Tango uygulaması olduğu zaman platform farkı olmadan görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz. Bu yüzden Tango uygulaması Windows Phone 7 sahiplerinin uzun zamandır beklediği bir uygulamaydı.

Uygulamanın Marketplace içerisinde ücretsiz olduğunu da belirtelim.

İşte iPadin En Büyük Rakibi!

Samsungun ilk tablet cihazı olma özelliğini taşıyan, Android 2.2 işletim sistemli Galaxy Tab IFA 2010 fuarında dünyaya tanıtıldı.  Üründe 7 inç dokunmatik ekran bulunuyor.( )

Web işlemleri dışında multimedia içeriğinin de desteklediğin üründen, email, sesli mesaj, SMS ve MMSde yollanabilecek. Ürünün tüm kullanıcılara uygun şekilde düzenlenen arayüzünden sosyal ağlara ulaşmak da mümkün.

380 gramlık ağırlığı olan üründe  Adobe Flash Player 10.1 desteği de bulunuyor. Üründe bulunan e-okuma uygulaması Readers Hub, kullanıcılara dünya klasiklerinden en çok satan kitaplara kadar geniş  bir dijital kitaplık olanağı sağlıyor.

 

/

 

Okuma Desteği de Bulunuyor

Readers Hub içeriğinde 21.8 milyonu ücretsiz olmak üzere 2 milyardan fazla kitap, 47 dilde 1.600den fazla gazete ve 20 dilde 2.500den fazla dergi barındırıyor.

Aynı zamanda Samsung, film ve videolar dünyasının kapılarını açan Media Hub ve zengin müzik arşivine erişim sağlayan Music Hubı sunuyor.

Galaxy Tabda, 3G HSUPA bağlantı, 802.11n Wi-Fi ve Bluetooth 3.0 özelliği de bulunduğu açıklandı.  Ürün ayrıca, görüntülü konuşma ve push e-mail seçeneklerine de sahip. 

::