Sony Music Artık Android Tabletlerde

Sony Music Artık Android Tabletlerde

Sony önemli bir adım atarak Music Unlimited uygulamasını tüm Android yüklü cihazlar için kullanıma açtı.

10 milyondan fazla parçanın dinlenebildiği Music Unlimited servisi şimdiye kadar sadece Sony Tablet S sahipleri tarafından kullanılabiliyordu.

Bu sayede milyonlarca yeni kullanıcaya ulaşmayı planlayan Sonynin bu hizmeti şimdilik sadece ABD, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, İspanya, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zellandada kullanılabiliyor.

Ülkemizden bu hizmete maalesef erişilemiyor.

Servisten faydalanabilmek için 3,99 dolarlık Basic paketi ya da 9,99 dolarlık Premium paketi satın almak gerekiyor.

Servisi denemek isteyenlere ise hiçbir şart koşulmadan 1 aylık Basic paket ücretsiz olarak veriliyor. Sony Tablet S satın alanlar da 6 aylık Basic pakete ücret ödemeden sahip olabiliyorlar.::

Motorola, Xoomun Rakamlarını Açıkladı

Motorolanın büyük iddialarla piyasaya çıkan tablet modeli Motorola Xoomun istenilen satış rakamlarına ulaşamadığı, hatta satışların da giderek düştüğü açıklandı. 

Motorola firması, açıkladığı 3. çeyrek raporunda tablet modeli Xoomun 100 bin adet gönderildiğini açıkladı. Bu da Motorola Xooma piyasanın ilgisinin olmadığını gösteriyor. Motorolanın ve Android kullanıcılarının Android 3.1 kullanan Xoomdan beklentileri büyüktü. Hatta iPade rakip olarak çıkmıştı.

/

iPadde durum ne?

Motorola Xoomun rakibi iPadde ise durum çok daha farklı. iPad 2, aynı çeyrekte 11.1 milyon adet gönderilerek rakiplerini yine geride bıraktı. Hatta Xoomun gönderim rakamı iPadin 11 milyonunun yanında küsüratı kadar kaldı.

Motorola da HP gibi tablet piyasasından çekilir mi bilinmez fakat Android kullanıcılarının gözünün Motorola Xoom 2de olduğunu belirtelim. Özellikle Googleın Motorolanın mobil tarafını satın alması sebebiyle tablet piyasasından çekileceğini düşünmek yanlış olabilir. Ancak görünüşe göre iPade rakip olmak için çok daha iyi model çıkartmak zorundalar.

 

Logitech iPad Klavye İncelemesi

Çevre birimleri konusunda son derece başarılı olan Logitech, bilgisayardan sonra iPadlere de ağırlık veriyor. iPade fiziksel klavye özelliği kazandıran Logitech Keyboard Case, ilginç düşünülmüş bir ürün. iPadi, neredeyse komple içerisine alan klavye, aynı zamanda koruma kabı olarak da işlev görebiliyor.

/

Logitechin kablosuz klavyesine göz attığımızda, gözümüze ilk olarak biraz çukur bir yapıda üretilmiş olması çarpıyor. Bunun sebebi, ürünün kullanılmadığı zamanlarda koruyucu haline gelebiliyor olması. iPadi, ekranı klavyeye bakacak şekilde ürünün üzerine oturtup bastırırsanız, iPadin cam olan ön tarafını kapatarak koruyor. Böylece, iPadin düşme durumlarında az hasarla atlatma ihtimali artmış oluyor.

Bluetooth üzerinden bağlantı

Ürünün klavye kısmının hemen üzerinde yer alan minik çukur, tabletinizi içerisine oturtmanızı sağlıyor. iPadi İster yatay, ister dikey olarak konumlandırılmasına olanak sağlayan Logitech Keyboard Case, ekranı yaklaşık 70 derecelik bir açıyla sabitleyerek rahat bir kullanım vaat ediyor. iPad ile iletişimini Bluetooth üzerinden gerçekleşen klavyeyi kullanmak için, yapmanız gereken tek şey Connect tuşuna basıp, iPadin Bluetooth aygıtlarından klavyeyi seçmek. İşte bu kadar basit. Klavye, USB kablosu üzerinden şarj olduktan sonra kablosuz olarak kullanılabiliyor.