Trend Micro Ve IBM Çözüm Ortağı Oldu

Son dönemlerde bulut güvenliği konusunda yatırımlarını artıran Trend Micro firması IBM Pulse 2011 etkinliğinde IBM Premier Business Partner olduğunu duyurdu.

/

Yeni Çözümler Neler?

IBM sistemlerinde aktif olarak çalışıp güvenlik sorunları konusunda çözüm üreten firmalara bu unvan veriliyor. Etkinlik sırasında Trend Micro, IBMin henüz duyurduğu uç nokta yönetim platformu Tivoli için anti malware entegrasyonu geliştirdiğini belirtti.

Böylece Tivoli şu an piyasanın tamamen bütünleşik tek uç nokta yönetim ve güvenlik çözümü haline geldi. Firma bulut güvenlik planını açıklayarak, performansdan vazgeçmeden güvenliğe de yatırım yapılabileceğini iddia etti.

::

Trend Micro Maximum Security 11 Rehberi

İnternetin ve sosyal ağların giderek yükselişe geçtiği günümüzde zararlı yazılımlarda aynı hızla yaygınlaşmaya başladı. Sadece 10 yıl önce virüsler sadece sinir bozan ve zarar veren yazılımlarken şimdi her biri suç şebekeleri tarafından tasarlanmış tehlikeli suç aletleri haline geldi.

/

Bilgisayarınız bulaşan tek bir virüs ya da zararlı yazılım, tüm birikimlerinizin uçup gitmesine neden olabilir. Son yıllarda örnekleri giderek artan internet üzerinden sahte haber ya da link yoluyla bulaşan bu tarz zararlı yazılımlara karşı güvenilir anti virüs yazılımları şart hale geldi.

Trend Micronun bu konudaki en iddialı ürünü Titanium Maximum Securty 2011i mercek altına aldık ve programın nasıl çalıştığını adım adım anlattık.

Ücretsiz Trend Micro İster misiniz?

Eskiden dikkatli kullanıcılar için anti virüsler sadece bir önlemdi. Son yıllarda ise milyarlarca dolara yükselen siber suç pazarı yüzünden, anti virüsler bilgisayarların enmiyet kemeri haline geldi.

Trend Microdan İlginç Kampanya

/

Ne kadar dikkatli olursanız olun bu yazılımlar olmadan bilgisayarınızın güvende olması imkansız. Çoğu tüketici ise bilgisayarlarında önemli bir bilgi olmadığını iddia edip bu programları kullanmıyor bile.

Trend Micro bu ön yargıları yıkmak için Facebook sayfasında yeni bir kampanya başlattı. Bu sayfayı beğenip ilgili formu dolduran kullanıcılar, Trend Micro Maxiumum Security için 3 aylık şifre kazanacak.

İlgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

::

Yazan: SDN –