Eviniz İçin Çiçekli Dekorasyon Fikirleri

Eviniz için Çiçekli dekorasyon fikirleri

Floral motifler dekorasyonda eskiden olduğu gibi yine çok moda. Bize göre, çiçekler sadece bir dönemin değil her zaman dekorasyon stillerinin bir parçası olmalı. Samimi, sıcak, renkli ve neşeli formları ve görüntüleriyle floral motifler evin her köşesinde olmayı fazlasıyla hak ediyor.

1. Masanızı çiçeklendirin

Sofranın enerjisini yükseltmenin en pratik yollarından biri çiçek desenli masa örtüsü, Amerikan servis ya da servis peçeteleri kullanmaktır. Masa örtüsü daha geniş bir alanı kapladığından mekanda daha büyük bir etki yapar. Çiçek desenleriyle rengarenk bir odak noktası yaratmak istiyorsanız sabah kahvaltısında bu tarz masa örtüleri kullanabilirsiniz.

2. Yastık dekorasyonu

Neşesiz kanepeye biraz heyecan eklemeye var mısınız? Floral baskılı ya da çiçek biçiminde tasarlanan yastıkları kanepe ya da koltukların üzerine serpiştirebilirsiniz. Bu aktivite sizi kesmediyse yer minderleriyle yola devam edebilirsiniz.

3. Dinlendiren etki

Yatak odanızın dekorasyonunda çiçekli motifleri tercih ettiğiniz takdirde tıpkı çiçek bahçelerinde olduğu gibi dinlendirici ve huzurlu bir atmosfer yaratma şansınız yüksek. Bir hafta çiçekli nevresim takımlarında uyumayı deneyin. Bir haftanın sonunda daha dinlenmiş hissedeceksiniz kendinizi.

4. Perdeniz çiçekli olsun

Perdelerin mekanlar üzerindeki etkisi büyük. Perde aynı desenden tek parça bir dekoratif öğe olduğundan, ve de dikey olarak uzandığından iç mekanda dikkat çeken odak noktalarından biri oluyor. Perdeler mobilya döşemelerinizle paralel nitelikte seçilebilir. Örneğin mobilya döşemeleri pembe yeşil çizgiliyse, perdeleriniz pembe ya da yeşil çiçekli olabilir.

5. Duvarınız renklensin

Stickerlar hayatımızın olmazsa olmazlarından artık. Dolap kapakları onlarla renkleniyor, banyodaki fayanslar sticker’larla yeni bir görünüm kazanıyor. Bir kanepenin hemen üzerine uygulandıklarında mekanın odak noktası bile olabiliyorlar.

6. Duvar kağıdı olmazsa olmaz

Çiçek temasının kendi karakterini en iyi anlatan sözcükler, neşeli, pozitif, naif ve renkli herhalde. Dolayısıyla pop art, country gibi dekorasyon stilleriyle çiçek desenleri harika bir uyum gösteriyor. Sarayların ağırbaşlı gösterişini yeniden yorumlayabileceğiniz rengarenk çiçekli duvar kağıtlarıyla en neşeli mekanlar sizin olsun!

7. Çiçek servisi

İster günlük kulandığınız yemek servisleri ister özel günler için sakladığınız takımlar olsun çiçekli yemek servisleri her daim fark yaratıyor. Bizden önermesi: teras, balkon ya da bahçeniz varsa, çiçekli bir çay takımı ile 5 çayı için harika bir sofra hazırlayabilirsiniz.

8. Aydınlatma seçenekleri

Çiçek biçiminde tasarlanmış avize ve abajurlarla evinizdeki çiçek temasını devam ettirebilirsiniz. Açık hava için suda yüzdürülebilen çiçek şeklindeki mumlar kullanabilirsiniz. Örneğin bahçenizde havuz varsa gece nilüfer şeklinde mumlar yakarak su yüzeyine bırakabilirsiniz.

9. Kanepeye kılıf

Eskiyen kanepelerinizi yüzletmeyi düşünüyorsanız, çok fazla çiçek motifli keten zarif kumaşlar var. Üstelik bu tarz kumaşların fiyatları da her bütçeye uygun çeşitlilikte. Berjerlere ve yumuşak minderli kanepelere çok yakışan floral desenler baharın coşkusunu yaşam alanlarında adeta haykırıyor.

10. Çiçeğin kendisi

Yemek masasında, antredeki dressuarın hemen üstünde, yanı başınızda komodinde, banyodaki rafın bir köşesinde… Çiçekler her yerde! Aslında tazeleri makbul. Tek tek elle koparılmış balkondaki saksıdan ya da kapı önündeki çiçek öbeklerinin arasından. Kıyamıyorsanız dükkanlarda satılanlardan da olur.

“Eviniz İçin Çiçekli Dekorasyon Fikirleri” için 2 yorum

  1. çiçeğin yeri bambaşka evin havasını görüntüsünü bir anda değiştiriyor.

Yorumlar kapatıldı.