Facebookta Otomatik Beğenme Üçkağıdı

Facebookun yükselmesiyle birlikte şirketler için bu sitedeki kullanıcı sayıları önemli bir kıstas haline geldi. Bu kıstas o kadar artı ki, bazı tüketiciler için bir şirketin ya da firmanın aldığı beğeni sayısı o kurumun kalitesiyle eşit derecede sayılıyor.

Durum bu kadar ciddileşince, bazı firmalar da kullanıcı sayılarını artırmak için her türlü yolu deniyor. Son günlerde en çok kullanılan yöntem ise bir siteyi ziyaret edenlerin arka planda gizlice Facebook sayfalarını beğendirmeleri.

Siz fark etmeden aslında hiç istemediğiniz bir sayfayı beğenmiş olabiliyorsunuz. Siteye girdiğiniz an arka planda çalışan script eğer Facebook sayfanız da açıksa sizin yerinize bu işlemi gerçekleştiriyor.

Firmalar Neler Yapıyor?

/

Böylece, haksız yere bazı firmalar yüz binlerce beğeni sayısına ulaşabiliyor. Buradaki gerçek sorun etik olmayan uygulamalar değil. Aynı yöntemin suç örgütleri tarafından da kullanılması. Fark etmeden, istemediğiniz uygulamaları beğenip duvarınızdan spam mesajlar yayılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Arka planda beğen taktiğini en çok e-ticaret siteleri kullanıyor. Bu durumun nedeni ise tüketicilerde, olumlu bir ön izlenim bırakmak. Facebookta her gün en son beğendiğiniz sayfaları ve uygulamaları kontrol edin. İstemediğiniz sayfaları beğenmişseniz bu işlemi geri alın.

::

“Facebookta Otomatik Beğenme Üçkağıdı” için bir yorum

  1. Faydalı ve okunaklı dökümanların yer aldığı ve bu günlerde arama yaptığımızda daha fazla karşımıza çıkan bu başarılı site için emeği geçen çalışanlara teşekkür ederiz. Bu gönderiyi bahane ederek son zamanlarda kıymeti artan ve bir çok insan için bir sektör haline gelen e ticaret konusunun bu sitede daha fazla işlendiğini görmeyi dilediğimizi belirterek çaba gösteren arkadaşlara yine teşekkür ederim.

Yorumlar kapatıldı.