Genç Mühendisler BESTte Terleyecek

Avrupa Teknoloji Öğrencileri Birliği (BEST), teknoloji konusunda eğitim gören 104 öğrenciyi, 1-11 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesinde yapılacak olan yerel yarışmalar da dahil olmak üzere toplam 13 ulusal ve bölgesel yarışmanın izlediği BEST mühendislik yarışmalarının finali Avrupa BEST Mühendislik Yarışmasında (EBEC) bir araya getiriyor.

Avrupanın en yaratıcı genç beyinlerinden çıkacak yeni fikir ve çözümlerin ortaya konulacağı BEST Mühendislik Yarışmasında her biri 4 kişiden oluşan hem bölgesel hem de ulusal yarışmalarda kendini kanıtlamış toplam 26 takım gerçek mühendislik sorunlarını çözecek. Öğrenciler “Takım Tasarımı” (somut bir prototip ile pratik çözüm) ve “Vaka Analizi”  gerçek sorunlara varsayımsal çözümler) olmak üzere iki farklı alanda yarışacak.

/

EBEC 2011in destekleyicilerinden biri olan Kaspersky Lab ise “Vaka Analizi” kategorisinde yarışmacılara, kendi çalışma alanlarıyla ilgili, zorlu görevler verecek.

İTÜ ve TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) tarafından desteklenen yarışma, Avrupanın en iyi öğrencilerinin mühendislik gelişimi konusundaki potansiyellerini, EBEC 2011 kapsamında ortaya çıkarmasını sağlayacak.

BEST İstanbul tarafından, uluslararası bir takım ile koordineli olarak düzenlenen yarışmanın üçüncüsü geçtiğimiz yıl Romanyanın Cluj-Napoca kentinde düzenlenmişti. Toplam 10 şirket tarafından desteklenen etkinliğe Avrupanın çeşitli teknik üniversitelerinden ve 14 farklı ülkeden 100ün üzerinde öğrenci katılmıştı.

BEST, siyasi bağları olmayan ve kar amacı gütmeyen mühendislik, teknoloji ve bilim öğrencileri kuruluşu olarak ana faaliyetlerini koruyarak ve geliştirerek bir milyondan fazla öğrenciye ulaşıyor, onlara profesyonel gelişim ve kariyer desteği sağlıyor.

BEST hakkında daha fazla bilgi almak için  BEST Avrupa Mühendislik Yarışması hakkında daha fazla bilgi almak için Yazan: SDN –