Giyimde Bohem Tarzı

Uzun salaş etek modelleri, dökümlü rahat elbiseler, ayak bileğini örten botlar, püsküllü yelekler, şalvar pantolonlar, gladyatör sandaletler, geniş kenarlı şapkalar, etnik bluz modelleri bohem tarzı giyimin başlıca unsurlarıdır. Bu tarzda giyinmek istiyorsanız üzerinde geometrik, renkli baskılar olan birkaç parça da almalısınız. Aksesuar olarak kalın tahta bileklikler, doğal aşlardan veya renkli boncuklardan yapılmış uzun kolyeler ve sallantılı küpeler kullanabilirsiniz.

Giyimde Bohem Tarzı

Bohem giyim tarzında esas olan rahatlıktır; çoğunlukla bol, dökümlü, içinde rahatça hareket edilebilecek kıyafetler kullanılır. Dar bir pantolonla da bu stili yansıtabilirsiniz ama diğer parçaları stile uydurmak şartıyla; mesela böyle bir pantolonun üstüne kilim desenli uzun bir hırka veya etnik desenli rahat bir tunik giymelisiniz. Renkli fularlar ve saç bantları da bohem tarzını yansıtan aksesuarlar arasındadır.

Bohem tarzı giyinmeyi sevenler özellikle yaz sezonunda içinde rahatça hareket edebilecekleri uzun ve dökümlü salaş etek modellerini de severler. Bu kategoride fırfırlı etekler, etnik desenli etek modelleri, patchwork etekler, ucundan danteller sarkan düz renk etekler gibi birçok model var. İnsana özgürce hareket etme imkanı veren bu uçuş uçuş etekleri kısa bir penye bluz ve bir çift sandaletle tamamlayarak yaz sıcaklarında kendinizi rahat ve serin hissedebilirsiniz. Bu eteklerle yaptığınız kombinleri püsküllü yelekler veya çantalarla tamamlayabilir, kollarınıza sıra sıra bohem tarzını yansıtacak bileklikler sıralayarak keyifli ve dinamik kıyafetler oluşturabilirsiniz. Saç bantları ve floppy şapka olarak da bilinen geniş kenarlı şapkalar da bu tip kombinlere yakışır.