Günlük Burç Yorumları 14 Aralık Çarşamba

Günlük Burç Yorumları

Koç: Bugün uzun zamandan beri sahip olmak isteyip de şimdiye kadar alamadığınız bir şey varsa bugün ona kavuşabilirsiniz. Biraz katı bir yapıdasınız. Her şeyi mantık ve matematiğe göre yargılama eğilimlerindesiniz. İnsanlara daha yumuşak ve hoşgörülü bakmanız gerekiyor. Evinizi ve ailenizi kapsayacak bir bolluk dönemindesiniz. Özellikle ailenizin bazı ihtiyaçları için maddi sarfiyat yapabilirsiniz fakat bu sizi sarsmayacaktır. İş ilişkileri ve uğraşlarıyla ilgilenmenizi zorlaştırabilecek olaylarla karşılaşmanız olasıdır. Ailemeseleleri veya bir yolculuk işinize yoğunlaşmanızı önleyebilir

Boğa: Duygusal hayatınız zor bir dönemden geçmektedir. Bazı sürtüşmeler ve anlaşmazlıklardan sonra her şey temize çıkacak verahatlayacaksınız fakat önce zorluk çekeceksiniz. Sinir gerilimleriniz çok fazla olabilir. Bugün daha ziyade mücadeleli ve yorgunluk verici işlerle uğraşarak geçecektir. Ancak bütün gücünüzü ortaya koyarak başarılı olabilirsiniz. Ciddisiniz. Daha ziyade iş ve iş kurmak gibi konuları düşünebilirsiniz. İş ya da eğitimle ilgili önemli birisi ile tanışıp, dostluk kurabilirsiniz. Güçlü bir duruma gireceksiniz. Ya maddi açıdan güçlenecek vya da işinizde terfi edeceksiniz. Zorda kaldığınız bir durumda önemli bir insan size arka çıkabilir. İş konusunda önemli bir tercihte bulunmanız gerekecek. Bu tercihi içinizden geldiği gibi yapmalı ve başkalarınadanışmamalısınız.

İkizler: Duygusal ilişkilerinizde sağlam ve mutlu bir döneme girmektesiniz. Bu dönemin kıymetini bilip, değerlendirmelisiniz. Süregelen bir ilişkiniz varsa onu evlilik aşamasına getirmeniz olasıdır. Eğer siz bir kadınsanız bu dönemde güzel bir teklif alacaksınız. Bunu düşünmeden değerlendirmeniz gerekiyor. Erkekseniz bugün ummadık birisi size aşık olabilir. Günü devamlı hareket halinde geçirmeniz olasıdır. Bir kavga ya da anlaşmazlıkta size yardımcı olan veya sizden yana olan bir erkek sayesinde kazanacaksınız. Belki kendi isteğinizle belki de, küçük ihtimalle de olsa dış etkilerle son derece pasif olmayı seçebileceğiniz bir dönemdesiniz. Size önemli bir nasihat verilecek. Buna kulak verin.

Yengeç : Şimdilik ortada gözle görülür, elle tutulur bir şey olmamasına rağmen sadece sizde ümit uyandıran, geleceğe güvenerek bakmanıza sebep olabilecek bazı gelişmeler olabilir. İşinizde son derece gurur duyacağınız bir gelişme olabilir. Takdir edildiğinizi öğrenecek ve büyük bir motivasyon kazanacaksınız. Ustalıkla idare etmeniz gereken büyük bir fırsatla karşılaşacaksınız. Bu dönemde bütün iş ilişkilerinizde politik davranmalı ve kimseyi kırmamalısınız. Eğer erkekseniz çevrenizde bulunan bir kadınla geçici bir macerayaşamanız olasıdır. Kadınsanız her şey sizin tercih edeceğiniz bir raya oturacaktır. Ciddi yapıda bir erkekle tanışabilirsiniz. Bu kişi sizi çok arzuladığnız mutluluk duygularını tattırabilir

Aslan: Sadece bugünü değil, hayatınızın önemli bir dönemini etkileyebilecek önemde büyük bir şansa sahipsiniz. Bugün elde edeceğiniz bir şey bütün sorunlarınızı çözebilir. Başkaları hakkında son derece olumsuz planlar içinde olabilirsiniz. Bunları uygulamaya koyup koymamak elinizde. Ancak uygulamaya koyarsanız ilgili kişi büyük zarar görebilir. Daha önceden yaptığınız yatırım ya da çalışmalarınızın karşılığını almak üzeresiniz. Eğer birilerinden alacağınız varsa bugün onu alabilirsiniz. Birileriyle ortak iş kurmak ya da işinizde, o işi bilen kimselerden yardım almak gibi şeylerle karşılaşabilirsiniz. Bugün bir mesleki başarı var. Duygusal ilişkileriniz hem hareketsiz, hem anlaşmazlıklara açık. Önemli kavgalardan kaçınmanız lazım. Kıskançlık başınıza iş açabilir.

Başak: Bugün bezgin olabilirsiniz. Bir yerleri, bir işi ya da bir insanı terk etme, başını alıp gitme arzuları duymanız olasıdır. Bir teklifinizreddedilebilir. Her şeye materyalist açıdan bakabilirsiniz. Birilerinin size karşı çok maddiyatçı davranması yüzünden zor durumda kalabilirsiniz. Geleceğe yönelik olumlu gelişmeler olabilir. Büyük bir para görülmemekle birlikte büyük bir ihtiyaç da yok. Bu konularda rahatsınız. Maddi durumunuz aslında iyi fakat siz kafa olarak bu konulara ilgisiz olabilirsiniz. Duygusal açıdan biraz yalnız, biraz gerilimlisiniz. Duygusal ilişkilerle ilgili aşırı sinir gerilimleriniz olabilir. Bu tür ilişkilerinizde istekli, uyumlu ve hoş görülü bir dönemde olmanıza rağmen fazla bir ilerleme yok. Bu dönem bekleme dönemidir.

Terazi: Karşılaşacağınız fırsatları anında değerlendirin. Fazla düşünürseniz fırsatları kaçırırsınız. Daha çok maddi değerler taşıyan konuları ön plana alacaksınız. Maddi konularla ilgili herhangi bir girişimde bulunmak istiyorsanız hemen harekete geçmenizde fayda var. Çalıştığınız alandaki bütün imkanları keşfetmek, kendinizi göstermek ve başkalarına düşüncelerinizi aktarmak isteyeceksiniz. Fakat düşüncelerinizi başkalarına zorla kabul ettirmek gibi bir tutuma girerseniz olumsuzluklarla karşılaşmanız kaçınılmaz olur. Özellikleduygusal hayatınız hareketli ve tatminkar olabilir. Hiskilerinizde tam bir uyum ve anlayış havası hakimdir. Kendinizi kısıtlamayın.

Akrep: İletişim ve sözleşmelerde çok şanslısınız. Yapmayı düşündüğünüz ve sizin için önemli olan alış verişleri de bugün yapmalısınız. Aşk hayatınızda karşı cinsten kimselere duygusal yaklaşımlarınızda herhangi bir teklifte bulunmadan önce güler yüzlü, açık düşünceli,uyumlu olmaya özen göstermelisiniz. Kibirli davranışlar istediklerinizi elde etmenizde zorluk çıkartacaktır. Aşırı mantıklı bir yapının ağır basması sizi uyanık ve çıkarcı bir yapıya sokacaktır. Aynı şekilde duygularınızın ağır basmasıysa sizi olayları sağlıklıdeğerlendirememek gibi olumsuzluklara sürükleyecektir. Bu nedenle mantığınızı ve duygularınızı kullanırken dengeli davranmaya özen gösterin.

Yay: Yıldızların üzerinizdeki aşırı olumlu etkileri sizi aşırı iyimserliğe ve ihtiyatsızlığa sürükleyebilirler. İlişkilerinizde yüzeysel olmaktan kaçınmalı, yerine getirmeniz gereken işleri başkalarına yüklemememeye de dikkat etmeli, her şeyi zamanında halletmelisiniz. Geçen günler sizi fazlasıyla düşünce yüklemiş olarak görünüyor ve bu da sizi negatif olarak etkiliyor. Düşüncelerinize sımsıkı bağlı kalacaksınız. Kimse sizi yolunuzdan alıkoyamayacak. Doğru algılama ve zamanlama konularındaki dikkatiniz size en büyük desteği sağlayacaktır. İnsanları sözlerinize kolayca inandırıyor ve onları kendinize çekebiliyorsunuz. Fakat sürekli olarak bu şekilde davranmanın getireceği zorluklar da olacaktır

Oğlak: Bugün genel olarak iyi bir dönemdesiniz ve kritik anları, işbirliklerini ön plana alırsanız kolaylıkla atlatabilirsiniz. Mantıklı olmaya gayret edin ve ben diye değil, biz diye düşünmeye çalışın. Aşk hayatınızdaysa, inişli çıkışlı dönemler yaşayabilirsiniz. Duygusal ilişkileriniz bitti, bitecek derken karşı tarafın özverili tutumlarıyla düzelecektir. Bununla beraber, olayların en sonunda bir yerlerde patlamak zorunda olduğunu sizin de farkediyor olmanız lazım. Tecrübeli kimselerden edineceğiniz tavsiyeleri dinleyerek önce basit, günlük, sıradan işlerinizi düzene sokun. Daha sonra da normal hayat akışınız içinde sevdiğiniz insana gereken ilgiyi gösterin. Aslında gerçekten seviliyorsunuz ve birlikte olduğunuz insan sizin için her türlü zorluğa katlanabilir fakat siz de üzerinize düşenleri vakit geçirmeden yerine getirmelisiniz. Duygusal hayatınızda çalkantılı durumlar meydana gelirse bu, sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyecektir.

Kova: Bugün başta duygularınız olmak üzere her konuyu yeniden değerlendirmeniz gerekecektir. Eğer yüzeysel davranmaz, bugünün işini yarına bırakmazsanız güzel bir gün geçirebilirsiniz. Aşırı israrcısınız. Kendinizin de yanlış bulduğunuz bazı düşünceleri inat olsun diye savunmayın. Bunu yaparsanız zaman kaybeder ve iletişimde olduğunuz kimselerin hakkınızda yanlış düşünmelerine sebep olursunuz. Doğruyu bulup, onun peşinden gitmeniz sizin için çok kolaydır. Meslek hayatınızı zorlamanız da mümkündür. İşyerinizde, çalışma arkadaşlarınızla hoş olmayan tartışmalara girebilirsiniz. Sizin de haklı olduğunuz yönler var. Ancak düşüncelerinizi öfkelenmeden açıklayabilirseniz siz kazançlı çıkarsınız.

Balık : Bugün daha çok kişiliğiniz üzerinde önemli etkiler yapan olaylarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca macera sever yapınız ve kendinize olan aşırı güveniniz nedeniyle riskli işlere teşebbüs edebilirsiniz. Olayları geniş bir açıyla değerlendirmeye çalışmalı, ince eleyip sık dokumadan başkalarının başını çektiği organizasyonlara evet dememelisiniz. Bu arada sanatsal uğraşlar ilginizi çekecek. Sosyal etkinliklerle uğraşarak iyi vakit geçireceğiniz gibi, iş hayatınızda olduğundan daha yoğun olacaksınız. Bununla beraber, işlere boş vermek ya da başkalarına devretmek gibi bir tavır içinde olursanız kazançlarınız azalabilir. Bu yüzden işi ve eğlenceyi dengede tutmayı bilmelisiniz.