Honda Türkiyeyi Sel Vurdu!

Taylandda yaşanan sel felaketi üzerine Honda Türkiyeden açıklama geldi.

Arabam.com

İşte açıklama Honda Türkiye olarak, Taylandda yaşanan sel felaketinin Türkiyedeki üretimimize etkisi ile ilgili en güncel bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Taylandda birkaç haftadır yaşanan şiddetli yağışlar hem bölgede büyük tahribata neden olmuş hem de bölgedeki Honda operasyonlarını olumsuz etkilemiştir. Ayuttahaya bölgesinde otomobil üretimi yapan (Honda Automobile Co) ve Bangkok bölgesinde güç ürünleri ve motosiklet üretimi yapan (Thai Honda Manufacturing) üretimlerini durdurmak zorunda kalmışlardır.

Sel felaketinden dolayı Hondaya pek çok alt parça sağlayan firma üretimlerini maalesef sürdürememektedir. Bu sebeple Honda Kasım 2011 itibariyle otomobil üretimini yeniden düzenleyecektir.

Honda bu süreçte oluşacak tüm istenmeyen olumsuzluklardan dolayı tüm müşteri, bayi ve ortak çalıştığı firmalardan özür dilemektedir ve etkinin minimize edilebilmesi için global ağ içerisinde acil düzenlemelere gideceğini bildirmektedir.

Honda Türkiye ise Tayland kaynaklı bazı alt parçaların üretilememesinden dolayı 14 Kasım 2011 tarihinden itibaren üretime ara verecektir. Oluşan hasarın net bilgilerine ulaşılamadığından üretime başlama konusunda belirli bir tarih verilememektedir. Honda Türkiye, normal üretim seviyesine bir an evvel dönmeyi hedeflemekte, oluşacak etkiyi de minimize edebilmek için elinden gelen maksimum çabayı göstermektedir. Güncellenen planlarımızı kamuoyuna aktarmaya devam edeceğimizi bildirir, bu süreç içerisinde göstermiş olduğunuz anlayıştan dolayı Honda Türkiye olarak teşekkür ederiz.   

En son otomobil haberleri ve testleri için ÜCRETSİZ Arabam.com E-dergiyi okuyun…

Edergi src=http://www.arabam.com/Content/d/i/oku_btn.jpgLansmanMakyajlı Renault KoleosYeni BMW 1 SerisiCitroen DS4HaberlerYeni Hyundai i30Yeni Honda CivicSkoda CitigoHonda AccordPeugeot 4008KarşılaştırmaHyundai Accent Blue vs. ElantraRöportajJacques ProstİzlenimFrankfurt Otomobil FuarıUzun Dönem TestHyundai Elantra 1.6 D-CVVT Prime Otm.TESTOpel Insignia 2.0 CDTi 4x4Kia Picanto 1.25 ATMINI Cooper S CabrioCitroen C4 1.6 THPMercedes C250 CoupeChevrolet Aveo 1.4 MTAnalizAğustos 2011 Türkiye otomotiv satış analizi ve en çok satan modeller