İntel İşlemcili İlk Android Telefon Piyasada

İntel İşlemcili İlk Android Telefon Piyasada

İntel’in mobil cihazlar için tasarlanan ilk işlemcisi Android işletim sistemi ile çalışan Motorola ve Lenovo marka akıllı telefonlarda kullanılacak.

Lenovo Intel işlemcili ilk telefonu tanıttı.

CES 2012 tüm hızıyla sürüyor, teknoloji gündemini sarsan gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Merakla beklediğimiz Intel işlemcili akıllı telefonların ilk örneği Lenovo tarafından sunuldu. 4,5 inç HD (720p) ekrana sahip olan cihaz, 1,6GHz Intel Medfield mobil çipsete ve 8MP arka kameraya sahip olacak.

Android 2.3 işletim sistemiyle gelecek olan Lenovo K800′ün yakında Android 4.0′a kavuşacağı düşünülüyor. Bu telefon öncelikle Çin’de satışa sunulacak.

Intel ile Motorola’nın işbirliği Android işletim sisteminin üreticisi Google’ın bu firmayı satın alma sürecinde olması anlamında önemli görülüyor.

Son anlaşma, Intel’in Atom çiplerinin akıllı telefonlarda kullanılmasını sağlamaya yönelik ikinci girişimi.

Motorola ise Intel işlemcili ilk telefonunu yılın ikinci yarısında piyasaya sürecek ve bu ilk telefonu diğer ürünler takip edecek.

Intel çiplerin işlemci gücü ile enerji tüketimi arasında denge kurulmasına yardımcı olarak telefonların pil ömrünü artırması bekleniyor.

Intel’in açıklamasına göre, üretilen deneme modeli, 3G bağlantı üzerinden sekiz saatlik konuşmaya, altı saatlik 1080p çözünürlüğünde video izlemeye ya da beş saat boyunca 3G bağlantı üzerinden internette gezinmeye imkân tanıyor.

“İntel İşlemcili İlk Android Telefon Piyasada” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.