iPhone ile Uzaktan Fotoğraf Çekin!

Appleın şuana kadarki en iyi iOS diye lanse ettiği işletim sistemi iOS 5in getirdiği gizli yenilikler, kullanıcılar kullanmaya başladıkça ortaya çıkıyor. Yeni ortaya çıkan özellik kameranın uzaktan kullanımıyla ilgili. Örneğin bir konserdesiniz ve iPhoneu tek elinizle havaya kaldırıp konseri fotoğraflamaya çalışıyorsunuz, fakat hem ekrandaki dokunmatik deklanşör hem de fiziki deklanşör yerine geçen telefondaki ses açma tuşu yukarda kaldığı için zorlanıyorsunuz. İşte size mükemmel bir çözüm.

iOS 5in ses açma tuşunun deklanşöre dönüşmesi, sadece telefonun üzerindeki tuşla sınırlı değil. iPhoneunuza Apple kulaklığını taktığınızda üzerindeki ses açma tuşu da aynı görevi görüyor. Kablonun uzunluğu da size iPhonedan ne kadar uzak kalabileceğinizi belli ediyor.

/

Telefonu tek elinizle kaldırdığınızda öteki elinizle kulaklığın ses tuşlarını tutup fotoğraf çekebilirsiniz. iPhoneu biraz uzağınıza koyup, kablonun boyu kadar uzaklaştığınızda da yine uzaktan fotoğraf çekme şansınız olacak. Aslında kablolu deklanşör kumandası diyebiliriz. Güzel bir yenilik olduğunu belirtmek gerek. Apple dışındaki ses açma tuşuna sahip kulaklıklar da işe yarayacaktır.