iStockphoto, Feasti Faaliyete Geçiriyor

Feast farklı tasarımcılar, fotoğrafçılar, direktörler, yazarlar ve pazarlama profesyonellerinden oluşan bir gruba zengin yardım seçenekleri sunuyor. Feastin en önemli özelliği fotomuhabir Mario Tama ve yazar, yönetmen ve prodüktör Kirby Ferguson gibi farklı alanlardan üstün liderler ile onlarla online ortamda çalışmak üzere başvuran kişiler arasında benzersiz bir halka açık danışmanlık hizmeti sunmasıdır. Lansman öncesinde, 25.000 kişi Feaste kaydını yaptırırken, 300 kişi de Ekim ayının çırakları olmak üzere başvurdu.

Daha İyi Bir Dünya Yaratmak…

Her ay Feastte, iki ila dört çırak ile birlikte bu yılın teması olan Daha İyi Bir dünya Yaratmak ile ilgili belirli bir başlık üzerinde çalışacak yeni bir misafir sanatçı açıklanacak. Misafir sanatçı, diğer konukların o ayın başlığıyla ilgili yazılarını da gönderecek. Çıraklar, misafir sanatçının açıkladığı Briefi anlamak üzere danışmanlarıyla buluşacaklar. Tıpkı Brief gibi, sonraki taslaklar, geribildirimler ve final projeleri de Feastte yayınlanacak. Çıraklar, en iyi sanatçılardan yaratıcı yönetmenlik hizmeti ve geribildirim almanın yanı sıra, 500 iStock kredisi ya da 500 dolar ile ödüllendirilecek.

/

Büyük Fikir kavramına odaklanan Ekim ayındaki ilk Feastin başlama vuruşunu James Leal-Valias yapıyor. İlk çıraklar ise Avustralya, Sydneydeki Billy Blue College of Designdan tasarım öğrencisi Jonathan Key ve Portland, Oregondan bağımsız tasarımcı Jennifer Wallace.

/

Sonraki misafir sanatçılar arasında şu isimler Var:

  • Kasım: Fotomuhabir Mario Tama. Mario Emmy adaylığına sahip bir Getty Images fotoğrafçısı. Afganistan ve Iraktaki savaşların yanı sıra uluslararası öneme sahip diğer önemli olaylarda da muhabirlik yaptı. Bağdattaki yetimler konulu çalışması Visa Pour LImageda sergilendi ve Katrina Kasırgasının tahribatı görüntüleri Newsweek, National Geographic ve dünyanın her yanındaki birçok gazetede yayımlandı.
  • Aralık: Everything is a Remixin taratıcısı Kirby Ferguson onlarca kısa komedi filmi çekmiş ve webde dört milyonu aşkın kez görüntülenmiş bir yazar, yönetmen ve prodüktördür. Canadian Broadcasting Corporation ile yaptığı geliştirme anlaşmasının bir parçası olarak, yakın zamanda viral video Macs vs. PCsi yazdı, yönetti, yapımcılığını ve kurgusunu gerçekleştirdi. Kendisi, üretken bir komedi yazarıdır ve video prodüksiyon alanındaki engin bilgisi sayesinde, kısa filmlerinin neredeyse tüm yapım aşamalarını bizzat yürütmüştür.

::