Kadınların Söylediği Pembe Yalanlar

Kadınların Söylediği Pembe Yalanlar

Kadınlar kocalarına hiç yalan söylemediklerini öne sürdüğünde pek inandırıcı bulunmazlar. Aslında haksız da değiller. Çünkü önemli konularda kocasından gerçekleri gizlemezler. Ancak bazen öyle durumlarla karşılaşırsınız ki, yalan söylemekten başka çareniz yoktur.

Evliliklerin sorunsuz yürümesi için kadınların arasıra pembe yalanlar söylemelerine ihtiyaç vardır. Eğer yalan söylemekteki amacınız evlilikte uyumu ve huzuru sağlamak ise buna hoşgörüyle bakılabilir.

Erkekler, duymadıkları, bilmedikleri şeylere itiraz edemezler. Örneğin kocanıza, onun pek de hoşlanmadığı komşularınızın yemek davetinden söz etmemişsinizdir. Kocanız bu daveti öğrenince, daha önce ona bir açıklama yapmadığınız için size kızabilir. Bu durumda, yalana başvuracaksınız. Kocanıza herşeyi açıkladığınızı ama onun TV de maç izlediği için sizi duymamış olabileceğini belirtiniz.

Erkekler genellikle kadınların giyim ve güzelleşme uğruna harcadıkları parayı fazla bulmaya meraklıdırlar. Eşinin kuaförde milyonlarca lira harcadığını öğrenen erkek, karısını aşırı derecede müsrif olmakla suçlayıp sinirlenebilir. Ama saçlarınızın yeni modeli için ne kadar para harcadığınızı kocanıza açıklarken rakamda indirim yaparsanız, hem gereksiz yere kocanızı kızdırmamış olursunuz hem de sizin moraliniz bozulmaz.

Saçları seyrelmeye başlayan erkek size saçlarıyla ilgili bir soru sorarsa ona gerçeği söylemenizin kimseye yararı olmaz. Bu tür pembe yalanlar, aslında söylenmesi gereken zorunlu yalanlardır.