Motorola, Xoom 2yi Resmi Olarak Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde Motorolanın beklenen tableti Xoom 2nin henüz resmi olarak tanıtılmadığını fakat bir satıcının mağaza dergisinde Xoom 2nin ilanının yer aldığını belirtmiştik. Christmas döneminde, yani 2011in son günlerinde çıkması beklenen Xoom 2 için Motoroladan resmi açıklama geldi.

İki yeni Xoom tablet

Motorola, iki yeni Xoom 2 tabletini tanıttı. Bunlardan biri eski Xoomun yenilenen versiyonu Xoom 2, diğeri ise Xoom 2 Media Edition. Xoom 2 10.1 inç boyutunda ekrana sahipken, Xoom 2 Media Edition 8.9 inç boyutuna sahip. Ekranın camı Gorilla Glass.

/

İki model de Android 3.2 işletim sistemini kullanıyor. İşlemci olarak da 1.2 GHz çift çekirdek işlemci kullanıyorlar. Yine iki modelin de önde ve arkada olmak üzere iki kamerası bulunuyor. Öndeki kamera 1.3 MP, arkadaki kamera ise 5 MP. Kapasiteleri de 16 GB.

Farkları neler?

Xoom 2 ve Xoom 2 Media Edition arasındaki en büyük ekran boyutu. Motorola tarafından verilen özelliklerde yazmıyor olsa da normal Xoom 2nin 3Gli, Media Edition modelinin ise sadece Wi-Fi internete sahip olacağı tahmin ediliyor. Buna bağlı olarak da iki cihazın pil süreleri farklı. İnternet kullanımında Xoom 2nin 10 saat, Media Editionın ise 6 ssaatlik pil ömrü bulunuyor. Xoom 2 600 gram ağırlığındayken, Media Edition 386 gram ağırlığında.

Bakalım Motorola, iki yeni Xoom 2 modeliyle tablet pazarında tutunabilecek mi? İlk Xoom modeli pahalı fiyatıyla istenilen satış rakamlarına ulaşamamıştı.