Motorola, Xoomun Rakamlarını Açıkladı

Motorolanın büyük iddialarla piyasaya çıkan tablet modeli Motorola Xoomun istenilen satış rakamlarına ulaşamadığı, hatta satışların da giderek düştüğü açıklandı. 

Motorola firması, açıkladığı 3. çeyrek raporunda tablet modeli Xoomun 100 bin adet gönderildiğini açıkladı. Bu da Motorola Xooma piyasanın ilgisinin olmadığını gösteriyor. Motorolanın ve Android kullanıcılarının Android 3.1 kullanan Xoomdan beklentileri büyüktü. Hatta iPade rakip olarak çıkmıştı.

/

iPadde durum ne?

Motorola Xoomun rakibi iPadde ise durum çok daha farklı. iPad 2, aynı çeyrekte 11.1 milyon adet gönderilerek rakiplerini yine geride bıraktı. Hatta Xoomun gönderim rakamı iPadin 11 milyonunun yanında küsüratı kadar kaldı.

Motorola da HP gibi tablet piyasasından çekilir mi bilinmez fakat Android kullanıcılarının gözünün Motorola Xoom 2de olduğunu belirtelim. Özellikle Googleın Motorolanın mobil tarafını satın alması sebebiyle tablet piyasasından çekileceğini düşünmek yanlış olabilir. Ancak görünüşe göre iPade rakip olmak için çok daha iyi model çıkartmak zorundalar.