Murat Boz Kimdir?

Murat Boz Kimdir?

Murat Boz 7 Mart 1980 tarihinde Zonguldak’ta doğmuştur. ilk ve orta öğrenimini Zonguldak’ta tamamlamış ve 1995 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar lisesini kazanması sonucu İstanbul’a gelmiştir.

Murat Boz 1998 yılında Milliyet Gazetesi’nin düzenlemiş olduğu liseler arası müzik yarışmasında en iyi erkek solist seçildi. Giyim stilinin farklı olması ve günümüz erkek modasının belirleyicisi konumunda olmasında dolayı birçok giyim firmasının odağında olup birçok da sponsorluk anlaşmalarına imza atmıştır.

Murat Boz Kimdir?

Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümünü burslu olarak 1999 yılında kazandı. 2006 yılında söz ve müziği Nil Karaibrahimgil’e ait olan Aşkı Bulamam Ben adlı parçası ile müzik dünyasında hızlı bir çıkış yakaladı. Ardından 2007 yılında ise Maksimum adındaki ilk albümünü piyasaya sürdü. Albüm ismiyle aynı isimde olan şarkısına çektiği klip ise beğeni topladı.

Son dönemlerde Acun Ilıcalı’nın sunduğu O Ses Türkiye isimli yarışma programındaki jüri üyeliği ile oldukça popüler olan Murat Boz, Halkbank’ın çıkardığı “Paraf” isimli kredi kartının reklam filminde oynamaktadır.

Murat Boz’un birlikte çalıştığı ünlü sanatçılar:
– Tarkan
– Shakira
– Nilüfer
– Nazan Öncel
– Nil Karaibrahimgil
– Grup Hepsi
– Burcu Güneş
– Hande Yener

Murat Boz’un albümleri:
2006 – Aşkı Bulamam Ben
2007 – Maximum
2008 – Uçurum
2009 – Şans
2010 – Hayat Sana Güzel
2011 – Aşklarım Büyü