Ölüm ve Kız

Tiyatro Artı, şimdi acıların üstüne gidiyor! Ariel Dorfmanın eşsiz eseri Ölüm ve Kızdan yola çıkarak, oyunu yeniden kurguluyor ve Türkiye gerçeklerine uyarlıyor.


Darbe günlerinde sayısız işkence, sayısız tutuklama ve sayısız yasa dışı infaz gerçekleşti. Tutuklamalar, işkenceler, gözaltılar yıllarca belleklerden silinmedi ve acılarını günümüze kadar getirdi.

Tiyatro Artı, şimdi acıların üstüne gidiyor! Ariel Dorfmanın eşsiz eseri “Ölüm ve Kız”dan yola çıkarak, oyunu yeniden kurguluyor ve Türkiye gerçeklerine uyarlıyor. Darbe günlerinde işkenceye maruz kalmış Selma, darbeden ve darbecilerden intikam alma şansını yakalıyor… Aradan yıllar geçtikten sonra, işkencecisiyle yüzleşme şansını yakalıyor ve darbe günlerinin acısını silmeye karar veriyor.

“Ölüm ve Kız” darbe dönemimin taraflarını karşı karşıya getiriyor!

Uyarlamasını ve yönetimini Ufuk Tan Altunkayanın yaptığı oyunda başlıca rolleri Başak Şamlıoğlu, Murat Baykan ve Utku Kara paylaşıyor.

Politik olanla sürekli ilişki halinde olduklarını ve yakın tarihin Tiyatro Artının özel ilgi alanında bulunduğunu belirten oyunun yönetmeni Ufuk Tan Altunkaya sonraki projelerde de yakın tarihi konu alacaklarını belirtiyor